تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱ - ۱۷:۲۷ کد مطلب 79668

شهادت یک جانباز در تاسوعای حسینی

مهدی خلج امیرحسینی، یکی از جانبازان ۸ سال دفاع مقدس که اخیراً در حال کما به سر می‌برد در روز تاسوعای حسینی به همرزمان شهیدش پیوست. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، مهدی خلج امیرحسینی، یکی از جانبازان ۸ سال دفاع مقدس که طی روزهای اخیر به دلایل ضعف جسمی در کما به […]

مهدی خلج امیرحسینی، یکی از جانبازان ۸ سال دفاع مقدس که اخیراً در حال کما به سر می‌برد در روز تاسوعای حسینی به همرزمان شهیدش پیوست.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، مهدی خلج امیرحسینی، یکی از جانبازان ۸ سال دفاع مقدس که طی روزهای اخیر به دلایل ضعف جسمی در کما به سر می‌برد، صبح امروز به همرزمان شهیدش پیوست.

شهید مهدی خلج امیرحسینی دوران سربازی اش را پیش از انقلاب و به عنوان محافظ دربار پهلوی گذرانده بود و با آغاز جنگ تحمیلی راهی جبهه های حق علیه باطل می‌شود.

او متولد ۱۳۳۶ بود و زمانی که در ارتش استخدام شد به دلیل آمادگی بدنی و ورزشکار بودن به عنوان گارد جاویدان انتخاب شد. همزمان با انقلاب همراه مردم در مبارزات شرکت کرد و به عنوان حفاظت از دوشکا مرکزی اتکا دورانی را در کمیته انقلاب خدمت کرد. خلج در زمان جنگ پس از ماه ها خدمت در خط مقدم در تاریخ ۶ مرداد ماه سال ۶۰ در دشت عباس به دلیل موج انفجار به درجه رفیع جانبازی نائل شد.

شهید خلج که صاحب ۲ فرزند است مدتی را در آسایشگاه اعصاب و روان نیایش بستری بود و از حدود ۱۰ روز پیش به دلیل عارضه مغزی در کما به سر می‌برد، اما در نهایت پس از تحمل دورانی سخت صبح امروز به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: