تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۶ کد مطلب 79836

واکنش حجت الاسلام مومنی به سخنان عجیب نقویان

آنها که می گویند امام حسین(ع) با عمر سعد دست داد از جریان عاشورا مطلع نیستند

سید حسین مومنی اظهار کرد: اینگونه افراد نسبت به رهبری به هیچ وجه التزام عملی ندارند و بعضا کسانی که میگویند ما مصالح نظام را در نظر گرفتیم و نه امر اشخاص را؛ چطور جرات می کنند و به خود اجازه می دهند که خود را فوق رهبری و ولایت ببیند.

حجت الاسلام سید حسین مومنی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در رابطه با غیاث مذاکره دولت با واقعه کربلا گفت: آقایانی که این ارتباط را بوجود می آورند کاملا نسبت به تاریخ بی اطلاع اند و بی سواد هستند.اگر فقط یک کتاب دم دستی تاریخی خوانده باشند متوجه می شوند که به هیچ وجه بیان آنها بیان صواب و درستی نیست.

وی ادامه داد: امام حسین علیه السلام عمر سعد لعنت الله را امر به معروف و نهی از منکر کرد همچنان که پدر بزرگوارشان امیر المومنین زبیر و طلحه را امر به معروف و نهی از منکر کرد.اصلا وقتی امام حسین علیه السلام به صراحت می فرمایند که مثل منی با یزید نمی تواند صحبت و مذاکره کند، چگونه ممکن است که با وی دست داده باشد. اینها مطلع از جریان عاشورا نیستند و از ارزش های عاشورا بی بهره اند.

سید حسین مومنی اظهار کرد: اینگونه افراد نسبت به رهبری به هیچ وجه التزام عملی ندارند و بعضا کسانی که میگویند ما مصالح نظام را در نظر گرفتیم و نه امر اشخاص را؛ چطور جرات می کنند و به خود اجازه می دهند که خود را فوق رهبری و ولایت ببیند.

خطیب اهل بیت افزود: در سفر آخری که وزرای خارجه داشتند باید متوجه این شده باشند که اقبال مردمی را از دست داده اند همچنان که طی عمر سی و چند ساله انقلاب شاهد این موضع گیری ها بودیم. مردم به محض اینکه حس کنند یک فردی در مقابل رهبری و ولایت موضع تقابل گرفته باشد کاملا از او جدا می شوند و او را ترد می کنند.

حجت الاسلام مومنی در رابطه با امر رهبری که بیان داشتند،هدف دشمن فقط نفوذ است خاطر نشان کرد: بیان صریح رهبری در این مورد که دشمن به فکر تخریب نظام است امری بدیهی است و مردم نسبت به مواضع دولت در رابطه با مذاکرات ناراحت هستند و ما هم که جزئی از مردم هستیم این اتفاق را محکوم می کنیم و اگر حس کنیم که نمی خواهند در مقابل ولایت التزام عملی داشته باشند هیچ ضمانتی وجود ندارد که ما قفل دهان را نشکنیم و انچه را که باید با صراحت و شفافیت پرده از افعال زشت آنها برداریم.

وی همچنین در پایان با انتقاد شدید نسبت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسبلامی گفت: تعجب می کنم کسی که در لباس پیغمبر ادعای حقوقدانی دارد و آنوقت در مقابل وزیر فرهنگ خود بی تفاوتی نشان می دهد. این گره مدت هاست که مکرر مورد انتقاد قرار گرفته و باید با تدبیر بیشتری نسبت به موضوع به این مهم برخورد شود. تفکر اینها غیر دینی است و اتفاقات اخیر از نظر اسلام ممدوح نیست.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  امثال آقای نقویان بودند که آن زمان امام حسین (ع)رادرکربلا تنهاگذاشتند

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  باز هم به قول مشایی
  فصل رسوایی فرارسیده است

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  قیاس(یعنی مقایسه کردن) نه غیاث(یعنی نجات دادن) !!!
  مجید جان !!!

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  قیاس نه غیاث !!!! مجید جان
  قیاس – مقایسه کردن
  غیاث = نجات دادن

 5. محمود :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  میگفت روضه خوانی رفته بود بالای منبر و گفته بود که حضرت عباس سوار بر ذوالجناح… مستمعی به او گفت که آقا، ذوالجناح اسم اسب حضرت امام حسین بوده نه حضرت عباس. طرف هم گفته بود که تو موتور داشته باشی نمیدی داداشت یه دور بزنه!؟
  استدلال اقای نقویان درباه سند تاریخی دست دادن امام حسین با عمر سعد را که خواندیم یاد این قضیه افتادیم. ایشان در تبیین مثلا سند این دست دادن گفته:
  در کتاب «ارشاد» شیخ مفید یکی از کتب معتبر روایی تاریخی نقل شده است که امام حسین(ع) با عمر سعد سه ملاقات داشته است. یکی به درخواست عمر سعد و دو دیدار به درخواست امام حسین(ع). ایشان که اسطوره ادب و احترام و کرامت است، قطعا وقتی با کسی ملاقات می کند، عقب عقب نمی رود و به او پشت نمی کند، بلکه مثل آقا با فردی که دیدار کرده دست می دهد.?

  به این روش میتوان چایی تعارف کردن حضرت به عمر سعد، پشتی پشت عمر سعد گذاشتن حضرت، آرزوی سلامتی کردن برای عمر سعد و… را هم اثبات کرد.
  بماند که این سوال هم کلا بی پاسخ می ماند که ۱۴۰۰ سال پیش، اساسا دست دادن در هنگام ملاقات یا همان (shake hand) فرنگی ها در میان اعراب رایج بوده که استاد نقویان سندش را هم تراشیده است!؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: