تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳ - ۱۷:۲۵ کد مطلب 79850

جان کری به عربستان رسید

سفر کری به عربستان پس از نشست چهارجانبه وین انجام می شود، نشستی که روز پنجشنبه در آن وزیران امور خارجه آمریکا، روسیه،‌ ترکیه و عربستان سعودی شرکت کردند و درباره بحران سوریه به گفت و گو نشستند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، وزیر امور خارجه آمریکا شنبه شب برای گفت و گو با ملک سلمان، […]

سفر کری به عربستان پس از نشست چهارجانبه وین انجام می شود، نشستی که روز پنجشنبه در آن وزیران امور خارجه آمریکا، روسیه،‌ ترکیه و عربستان سعودی شرکت کردند و درباره بحران سوریه به گفت و گو نشستند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، وزیر امور خارجه آمریکا شنبه شب برای گفت و گو با ملک سلمان، پادشاه عربستان وارد ریاض، پایتخت این کشور شد.

گفته شده این سفر برای بررسی تنش ها درخاورمیانه، به ویژه اوضاع بحرانی سوریه انجام شده است.

دولت ایالات متحده آمریکا و پادشاهی آل سعود از حامیان گروه‌های تروریستی و شورشی در منطقه ازجمله سوریه و یمن به حساب می‌آیند.

عربستان چند ماهی است که با حمایت سیاسی آمریکا وارد خاک یمن شده و مردم این کشور عربی را بمباران می‌کند.

به گزارش رویترز، این سفر پس از نشست چهارجانبه وین انجام می شود، نشستی که روز پنجشنبه در آن وزیران امور خارجه آمریکا، روسیه،‌ ترکیه و عربستان سعودی شرکت کردند و درباره بحران سوریه به گفت و گو نشستند.

جان کری روز شنبه با ملک عبدالله، پادشاه اردن و محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دیدار و درباره تنش در خاورمیانه به ویژه میان فلسطینیان و اسرائیلی ها گفت‌ وگو کرد.

سایت رادیو فردا نوشته است: ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی از مخالفان حکومت بشار اسد در سوریه هستند. در مقابل اما روسیه و جمهوری اسلامی ایران متحدان اصلی بشار اسد و حکومت او به شمار می‌روند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: