تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴ - ۱۴:۲۱ کد مطلب 79936

مصرف آنتی‌بیوتیک درکودکی چاق‌کننده است

پژوهشی جدید نشان داد کودکانی که طی دوران کودکی خود آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کنند، به طور چشمگیری نسبت به افرادی که مصرف نمی‌کنند، سریع تر دچار اضافه وزن می‌شوند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، به گفته محققان، مصرف زودهنگام آنتی‌بیوتیک‌ها می‌تواند اثراتی ترکیبی بر شاخص توده بدنی بر جای بگذارد. برای این پژوهش ۱۶۳ هزار و ۸۰ […]

پژوهشی جدید نشان داد کودکانی که طی دوران کودکی خود آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کنند، به طور چشمگیری نسبت به افرادی که مصرف نمی‌کنند، سریع تر دچار اضافه وزن می‌شوند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، به گفته محققان، مصرف زودهنگام آنتی‌بیوتیک‌ها می‌تواند اثراتی ترکیبی بر شاخص توده بدنی بر جای بگذارد.

برای این پژوهش ۱۶۳ هزار و ۸۰ کودک بین سه تا ۱۸ سال از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲ مورد بررسی قرار گرفتند و شاخص توده بدنی، قد و مصرف آنتی‌بیوتیک در دوران کودکی از مؤلفه های پژوهشی این تحقیق بود.

کودکانی که بیش از هفت‌مرتبه آنتی بیوتیک مصرف کرده بودند، در سن ۱۵ سالگی ۱٫۳ کیلوگرم بیشتر از افرادی که هیچ آنتی‌بیوتیکی مصرف نکردند، اضافه وزن داشتند.

به گفته محققان، گرچه افزایش وزن منتسب به آنتی‌بیوتیک‌ها در پایان دوران کودکی کم به نظر می‌رسد، اما نتایج این تحقیق نشان می‌دهد آثار آن می‌تواند به طور ترکیبی در بزرگسالی تداوم داشته باشد.

مصرف مکرر آنتی‌بیوتیک‌ها می‌تواند میکرو ارگانیسم‌های گوارشی و به دنبال آن روش تجزیه غذایی بدن را تغییر داده و میزان کالری جذب شده توسط بدن را افزایش دهد.

این پژوهش در مجله Obesity منتشر شده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: