تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴ - ۱۴:۲۰ کد مطلب 79937

ترور کاندیدای سلفی انتخابات مصر +عکس

پلیس مصر، اعلام کرد “مصطفی عبدالرحمان” نامزد حزب محافظه‌کار تندروی سلفی “النور” که حامی دولت است، به ضرب گلوله دو موتور سوار در منطقه‌ای در شمال شبه‌جزیره سینا کشته شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، پلیس مصر، اعلام کرد «مصطفی عبدالرحمان» نامزد حزب محافظه‌کار تندروی سلفی «النور» که حامی دولت است، به ضرب گلوله دو موتور […]

پلیس مصر، اعلام کرد “مصطفی عبدالرحمان” نامزد حزب محافظه‌کار تندروی سلفی “النور” که حامی دولت است، به ضرب گلوله دو موتور سوار در منطقه‌ای در شمال شبه‌جزیره سینا کشته شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، پلیس مصر، اعلام کرد «مصطفی عبدالرحمان» نامزد حزب محافظه‌کار تندروی سلفی «النور» که حامی دولت است، به ضرب گلوله دو موتور سوار در منطقه‌ای در شمال شبه‌جزیره سینا کشته شد. بنابر این گزارش، جلال المره دبیر کل حزب النور نیز خبر کشته شدن عبدالرحمان را تایید کرده است.
ترور کاندیدای سلفی انتخابات مصر+تصویر

طبق این گزارش، عبدالرحمان نخستین سیاستمداری بود که از آغاز تنش‌ها در شبه‌جزیره سینا در سال ۲۰۱۳ میلادی، در این منطقه به قتل رسیده است. این منطقه از زمان عزل «محمد مرسی» رئیس‌جمهوری سابق مصر از قدرت، به صحنه فعالیت‌های گروه‌های تروریستی از جمله گروه «ولایت سینا» شاخه داعش تبدیل شده است. حزب سلفی النور پس از برکناری محمد مرسی رئیس‌جمهوری سابق مصر و سرکوب‌ شدید هواداران این جریان سیاسی، هنوز فعالیت دارد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: