تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵ - ۰۹:۴۳ کد مطلب 80019

ارتش سوریه: ۱۲۰کیلومتر از «حلب» را آزاد کردیم

ارتش سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیش از ۵۰ روستا و مزرعه را در جنوب استان «حلب» پاکسازی کرده که مساحتی بیش از ۱۲۰ کیلومتر را شامل می‌شود.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از فارس، سخنگوی ارتش سوریه در بیانیه‌‌ای اعلام کرد، ارتش سوریه عملیات خود را در جنوب استان «حلب» ادامه می‌دهد و تا کنون بر ۵۰ روستا و مزرعه تسلط پیدا کرده است که مساحت آن‌ها بیش از ۱۲۰ کیلومتر مربع است.

به گزارش پایگاه خبری العهد، در این بیانیه، آمده است، نیروهای سوری عملیات خود را مناطق «حرستا» و مزارع «نوله» در «غوطه شرقی» دمشق ادامه می‌دهند.

در ادامه این بیانیه آمده است: نیروهای ارتش سوریه عملیات نظامی خود را علیه گروههای تروریستی همراه با عملیات نیروی هوایی در مناطق مرکزی و شمال سوریه با موفقیت ادامه می‌دهند.

به گفته سخنگوی ارتش، در ارتفاعات جب الاحمر استان لاذقیه (شمال غرب) و محور «سلما» در ۵۰ کیلومتری شهر «لاذقیه»، ارتش عملیات موفقیت آمیز داشته و شماری از ارتفاعات مهم راهبردی آن منطقه را تصرف کرده است.

همزمان با ورود نیروی هوایی روسیه در تاریخ ۳۰ سپتامبر به سوریه، عملیات گسترده ارتش سوریه با کمک نیروهای حزب‌الله و مشاوره نظامی ایران، در شمال استان «حماه»، جنوب استان «حلب» و شمال شرق استان «لاذقیه» آغاز شده است.

ارتش سوریه همچنین در جنوب استان «ادلب» نیز پیشروی‌های قابل توجهی داشته است، به گونه‌ای توانسته به ۲۰ کیلومتری مرکز استان برسد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: