تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۷ کد مطلب 80034

دستمزد کارگران باید ۳ برابر شود

دبیرکل شورای اسلامی کار کشور گفت: با توجه به فاصله‌‌ای که میان دستمزد و هزینه خانوار وجود دارد این مبلغ باید حداقل افزایش ۳ برابری داشته باشد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، رحمت الله پورموسی  اظهار داشت: تا کنون موضوعات زیادی وجود داشته که سبب ایجاد فاصله زیادی میان حقوق کارگران و هزینه واقعی یک خانوار […]

دبیرکل شورای اسلامی کار کشور گفت: با توجه به فاصله‌‌ای که میان دستمزد و هزینه خانوار وجود دارد این مبلغ باید حداقل افزایش ۳ برابری داشته باشد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، رحمت الله پورموسی  اظهار داشت: تا کنون موضوعات زیادی وجود داشته که سبب ایجاد فاصله زیادی میان حقوق کارگران و هزینه واقعی یک خانوار شده است.

وی تصریح کرد: تمام موضوعاتی که در حوزه مزد به وجود آمده همواره به ضرر کارگران بوده و باید در این زمینه تجدید‌نظر شود زیرا دیده می‌شود تمام دلایلی که برای افزایش پیدانکردن میزان حقوق در شورای سه جانبه ذکر می‌شود همواره باقی می‌ماند.

دبیرکل شورای اسلامی کار کشور ‌بیان کرد: در نظر بگیرید هر‌ساله ذکر می‌شود که برای افزایش پیدا نکردن تورم، بیکار نشدن کارگران و موضوعات دیگری از این دست حقوق نباید به میزان لازم افزایش پیدا کند، این در حالی است که همواره مشاهده می‌شود که کارگران بیکار می‌شوند و تورم نیز افزایش پیدا می‌کند.

پورموسی افزود: به‌نظر می‌رسد برای پر‌کردن این فاصله باید حداقل حقوق و دستمزد افزایش سه برابری داشته و بر مبنای این موضوع مذاکرات کارگروه مزد انجام شود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: