تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۴ کد مطلب 80050

بابک زنجانی از دادگاه شماره حساب خواست

بابک زنجانی در نامه‌ای به دادگاه اعلام کرده شماره حساب فعال شرکت HK را بدهید تا ضمانت‌نامه را برای این شرکت صادر کنم.

به گزارش میدان ۷۲، غلامرضا مهدوی در گفت‌وگو با تسنیم درباره اعلام وکلای خارجی بابک زنجانی مبنی بر پرداخت بدهی‌های وی با صدور ضمانت‌نامه بدون قید و شرط و اینکه آیا این کار صورت گرفته است یا خیر اظهار کرد: واقعیت این است که معلوم نیست وکلای خارجی متهم چه کسانی هستند. البته می‌دانیم خانمی به نام خانم رضایی در مالزی است اما فکر می‌کنم وی وکیل مدنی است زیرا اجازه وکالت ندارد.

وکیل شرکت ملی نفت توضیح داد: در عین حال، فکر می‌کنیم این ادعا نیز مانند سایر ادعاهای متهم که قبلاً در همین راستا انجام شده، واهی است. بانک‌هایی می‌توانند ضمانت بدون قید و شرط به این مبلغ را صادر کنند که بانک‌های «فرست کلاس» (FIRST CLASS) باشند و هر بانکی نمی‌تواند ضمانت‌نامه بالای میلیارد دلار را صادر کند.

مهدوی ادامه داد: باید مشخص می‌شد این بانک کدام بانک است و با چه زمینه‌ای می‌خواهد این کار را انجام دهد. متاسفانه این مسئله فقط یک ادعا بود اما ما هم به رغم اینکه ادعاهای واهی و دروغین قبلی متهم را حتی در زمانی که آزاد بود، شنیده بودیم، باز هم این ادعای واهی را قبول و اعلام آمادگی کردیم.

وکیل شرکت ملی نفت اضافه کرد: در همین راستا، رئیس امور حقوقی وزارت نفت روز بعد از نامه وکلای خارجی متهم، نامه داد و اعلام کرد که اگر چنین چیزی است، ما آماده هستیم مشروط بر اینکه این ضمانت‌نامه که ادعا می‌شود بدون قید و شرط است به تائید مسئولان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برسد.

وی توضیح داد: تنها قیدی که گذاشتیم این مسئله بود زیرا تا کنون هر چه مدرک در این مدت دیدیم، مدارک واهی، ساختگی و جعلی از ناحیه متهم بوده است. به همین خاطر گفتیم اگر هم قرار است ضمانت‌نامه‌ای ارائه شود باید به تائید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برسد اما تاکنون هیچ قدمی برداشته نشده است.

مهدوی گفت: متهم مجدداً نامه‌ای را به رئیس دادگاه داده و اعلام کرده که شماره حساب فعال شرکت HK را بدهید تا من ضمانت‌نامه را برای HK صادر کنم.

وکیل شرکت نفت افزود: همان طور که می‌دانید شرکت HK در فهرست تحریم‌های غربی‌ها قرار گرفته و اصولاً برای شرکتی که در تحریم قرار دارد، به هیچ عنوان هیچ بانکی هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد تا چه برسد به ضمانت‌نامه بدون قید و شرط.

مهدوی ادامه داد: ما همه این‌ها را هم اگر نگوئیم واهی و دروغین بوده که واقعاً این طور است اما در یک فرصت نزدیک، تحریم‌های ظالمانه و غیرانسانی که حق ملت شریف ایران نبود، بزودی برداشته می‌شود و آن موقع مشخص می‌شود تمام داستان‌هایی که تاکنون متهم مانند داستان‌های هزار و یک شب به صورت پشت سر هم و مکرر مطرح کرده، واقعیت دارد یا خیر؟.

وی با ابراز امیدواری نسبت به روشن شدن حقایق در آینده گفت: ما هم خوشحال می‌شویم که این پول‌ها به بیت‌المال بازگردد اما این در صورتی است که متهم صداقت داشته باشد که متاسفانه در طول نزدیک به دو سال، وی هیچگونه همکاری نداشته و احساس ما این است که همچنان در مسیر عدم همکاری گام بر‌می‌دارد.

این گفت‌وگو بخشی از گفت‌وگوی تفصیلی تسنیم با وکیل شرکت نفت درباره پرونده بابک زنجانی است که به‌زودی منتشر می‌شود.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  این آقا چقدر نابغه است. خوب وقتی خودت دارای می گویی شرکت HK در فهرست تحریم‌های غربی‌ها قرار گرفته پس چرا زنجانی را متهم می کنید؟ خوب او برای همیین نمی تواند بدهیش را تصفیه کند.
  چرا اسمش را لو دادید؟ چرا کسی را به جرم دور زدن تحریمهای کدخدایتان دارید مجازات می کنید؟
  چرا زمانی که ۱۷٫۵ میلیارد یورو از زنجانی می گرفتید به فکر این چیزها نبودید و حالا که تحریم شد و از بازگرداندن ۲ میلیارد دلار بازماند او را دزد می نامید؟

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بعضی ها می خو استند از زنجانی و سیله ای برای تخریب دو لت احمد ی نژاد و شخص ایشان درست کنند که نشد و تیرشان به سنگ خو رد
  از سخنان انها چنین بر می اید که منتظر اعترافات و ی دائر بر داشتن اقدامات فساد گو نه در دو لت قبل بو دند که انتظار شان به بار ننشست

 3. امیر محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  این وکیل هر چی اتهام هست به این زنجانی میزنه آخرش میگه خب این بانک هم در تحریم هست یعنی اگه نتونسته پول ما رو بده تحریم بوده خب پس این همه اتهام چیه زدی؟ اینطور پیداست اگه این اتهامات رو نزنه میگن پس این وکیل داره چه کار می کنه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: