تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۳ کد مطلب 80077

دیدگاه/ احمد توکلی؛

عقل سنج آقای نماینده

دکتر احمد توکلی در جدید ترین اظهار نظر خود در خصوص دکتر محمود احمدی نژاد، ضمن تایید ساده زیستی وی، این فضیلت را ناکافی و عقل را مهم تر دانست. بدیهی ست گوینده چنین دیدگاهی خود را دارای عقلانیت و تصمیمات و اقدامات خود را عقلانی می داند.

میدان ۷۲/ کمال رستمعلی: دکتر احمد توکلی در جدید ترین اظهار نظر خود در خصوص دکتر محمود احمدی نژاد، ضمن تایید ساده زیستی وی، این فضیلت را ناکافی و عقل را مهم تر دانست.

بدیهی ست گوینده چنین دیدگاهی خود را دارای عقلانیت و تصمیمات و اقدامات خود را عقلانی می داند.

ما در خصوص نماینده محترمی سخن می گوییم که تنها یکی از جلوه های بارز عقلانیتش را می توان در مجلس هفتم و در ماجرای پر حرف و حدیث تثبیت قیمت ها، مشاهده کرد. تعدادی از نمایندگان محترم مجلس هفتم با هدایت و راهبری دکتر توکلی، طرح تثبیت قیمت ها را در مجلس به تصویب رساندند که در آن زمان با حمایت رییس محترم مجلس دکتر حداد عادل مواجه شد.

طرحی که با عقلانیت احمد توکلی در مجلس تصویب شد، خیلی زود اثرات زیان بارش را در همه ی شئون اقتصاد کشور به نمایش در آورد. طرح تثبیت قیمت ها که ۹ قلم کالای اساسی چون آب و برق و بنزین را شامل می شد، تورم ۱۵ درصدی را به ۲۴ درصد رساند، شرکت های دولتی را زیان ده کرد و برنامه چهارم توسعه را زیر پا گذاشت.

۵ سال بعد از تصویب این طرح، محمد رضا تابش نماینده محترم مجلس، گفت طرح تثبیت قیمت ها، به اقتصاد کشور سالانه ۵ هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرد. کارشناسان اقتصادی بعدها گفتند این طرح موجب تورم انفجاری پس از سهمیه ای بندی کردن بنزین شد.

اثرات این طرح بر صنعت برق چنان مخرب بود که رییس سندیکای صنعت برق علت ورشکستگی تدریجی برخی از تولید کنندگان تجهیزات برق کشور را مصوبه تثبیت قیمت ها اعلام نمود. و بدین ترتیب طراح و راهبر اصلی این طرح، پس از سال ها متری دست گرفته و عقلانیت دیگران را اندازه می گیرد. متری که احتمالا در همان سال تثبیت قیمت ها از بازار خریده است.

 1. مردمی نژاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  حرف های ایشون فاقد ارزش هست و اظهار نظرهایش درباره دکتر احمدی نژاد همیشه با حب و غش و کنه همراهه و کسی هم منکر این نمیتونه بشه .

 2. روستا زاده :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  اقای توکلی مردم در رای دادن به عقلانیت شما دو نفر نگاه کردن ورای خودشان را دادن به نظر شما مردم به کدام عا قل بیشتر رای دادن.

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  این ها خو دشو ن راعقل کل مید و نند و لی در عمل یک ایده و طرح مفید برای کشو ر و مردم ندارن و قا در به ارائه ان نیستند همان طرح تثبیت قیمت ها را نا شیا نه اجرا کردند و سدی شکننده در برابر افزایش قیمت های ارزاق و کالا زدند که خیلی زو د با شکسته شدن ان قیمت ها فو ران کرد و کشو ر را نیز دچار خسارت نمو د که بعد ها اثرش مشخص شد هنگام اجرای هدفمندی
  و فقط در انتقاد و سخن رانی را اقتصا دی غیر عملی و غیر تجربی مها رت دارند و و در عمل همان را هم نمی تو انند اجرایی کنند و هر کس با ایده و منا فع ان متقارن نباشد نه عقل دارد نه مدیزیت و نه تخصص و حتی بد سابقه ترین مسئو لین رابرای و زارات خا نه ها ی مهم تایید می کنند حالا چرا فقط خو دشان می دانند !

 4. حسن :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 1

  به اندازه … احمدی نژادعقل ندارد

 5. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 5

  توکلی اگر یک حرف راست در عمرش باشه همینه که در مورد احمدی نژاد گفت

 6. حسن :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  کسی که خود را در پیشگاه و محضر خدا نبیند دهانش باز میشود و گوشهایش بسته و عقلش زائل و منطقش فریاد و خود را بزرگ و دیگران را ریز می بیند. برجام را نجات بخش و اشداء علی الکفار احمدی نژاد کار عبثی می پندارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: