تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶ - ۱۵:۲۳ کد مطلب 80122

خبرخوش سهام عدالت برای کم درآمدها

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با اعلام اینکه سهام عدالت ۲دهک پایین درآمد که شامل تخفیف۵۰درصدی هستند، در نیمه اول سال۹۶،‌ آزاد می شود، گفت: تاکنون ۳۷درصد از بدهی‌ سهام عدالت پرداخت شده که تاپایان سال آینده به۵۰درصد می رسد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، سید جعفر سبحانی از آزادسازی کامل سهام عدالت دو دهک پایین […]

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با اعلام اینکه سهام عدالت ۲دهک پایین درآمد که شامل تخفیف۵۰درصدی هستند، در نیمه اول سال۹۶،‌ آزاد می شود، گفت: تاکنون ۳۷درصد از بدهی‌ سهام عدالت پرداخت شده که تاپایان سال آینده به۵۰درصد می رسد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سید جعفر سبحانی از آزادسازی کامل سهام عدالت دو دهک پایین درآمدی در نیمه اول سال ۹۶ خبر داد و اظهار کرد: این افراد مشمول ۵۰ درصد تخفیف هستند که سهامشان را در نیمه اول سال ۹۶، دریافت خواهند کرد.

وی افزود: تاکنون ۳۷ درصد از کل بدهی‌ سهام عدالت به خزانه واریز شده که این میزان تا پایان سال ۹۵، به ۵۰ درصد خواهد رسید.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه دو راهکار برای پرداخت بدهی‌ سهام عدالت، از محل سود آورده نقدی و سود سهام پیش‌بینی شده است، اضافه کرد: در شرایطی که پس از ۱۰ سال اتمام دوره سهام عدالت، به‌طور کامل پرداخت نشود، در پیشنهاد اول مابقی ازجانب سهام‌داران و در پیشنهاد دوم همان ۵۰ درصد پرداخت‌ شده، یعنی ۵۰۰ هزار تومان آزاد شود.

وی همچنین از برگزاری نشست‌های تخصصی و ویژه برای کاهش تبعات ناشی از آزادسازی سهام عدالت در بازار سرمایه خبر داد و گفت: لایحه‌ای تحت عنوان لایحه اصلاح مواد مرتبط با سهام عدالت، طبق اصل ۴۴ قانون اساسی، تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

سبحانی تصریح کرد:‌ تعاونی‌ها هم در لایحه جدید برای ارائه خدمت به حوزه سهام عدالت نقش‌آفرینی خواهند کرد،‌ اما روش آزادسازی طبق لایحه‌ای که در کمیسیون اقتصادی دولت آماده شده، تغییر می‌کند.

وی ادامه داد: این لایحه از کمیسیون اقتصادی دولت خارج شده و به هیئت وزیران ارسال شده است، تا پس از تصویب به نشست علنی مجلس برود.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی، اتکا به نقاط قوت تعاونی‌های سهام عدالت را در لایحه جدید مؤثر دانست و تأکید کرد: تعاونی‌ها نقاط ضعفی داشتند که در لایحه جدید برطرف خواهد شد، تا کم‌ترین میزان خطا وجود داشته باشد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: