تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۷ - ۰۸:۲۶ کد مطلب 80171

روایت بانک مرکزی از گرانی‌های اخیر

طبق گزارش هفتگی منتهی به یکم آبان ماه سال جاری بانک مرکزی از قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران قند و شکر، سبزی های تازه، حبوب و برنج دوباره با افزایش قیمت همراه بوده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، طبق گزارش هفتگی متوسط خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران هفته […]

طبق گزارش هفتگی منتهی به یکم آبان ماه سال جاری بانک مرکزی از قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران قند و شکر، سبزی های تازه، حبوب و برنج دوباره با افزایش قیمت همراه بوده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، طبق گزارش هفتگی متوسط خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران هفته منتهی به یکم آبان ماه سال جاری بانک مرکزی، جای، روغن نباتی، گوشت قرمز و لبنیات بدون تغییر قیمت، گوشت مرغ، میوه های تازه و تخم مرغ با کاهش قیمت و قند و شکر، سبزی های تازه، حبوب و برنج با افزایش قیمت همراه بوده است.

لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام این گروه نسبت به هفته قبل ثابت بود. بهای تخم مرغ معادل ۲.۱ درصد کاهش داشت و شانه ای ۷ هزار و ۴۰۰ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان فروش می رفت.

برنج و حبوب
در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی بدون تغییر بود. بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل ۰.۷ درصد و ۰.۶ درصد افزایش یافت. در گروه حبوب، قیمت عدس معادل ۰.۷ درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۱ درصد تا ۴.۸ درصد افزایش داشت.

میوه ها و سبزی های تازه
در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری کیوی عرضه نمی شد و هلو عرضه کمی داشت ولی اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه قیمت هلو معادل ۸.۴ درصد و خربزه معادل ۹.۱ درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بن ۹.۷ درصد تا ۱۸.۴ درصد کاهش یافت. در گروه سبزی های تازه قیمت گوجه فرنگی معادل ۱.۸ درصد، پیاز ۰۹.۴ درصد و لوبیا سبز معادل ۲.۱ درصد کاهش ولی بهای سایر اقلاام این گروه بین ۰.۱ درصد تا ۸.۵ درصد افزایش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله قابت بود و بهای گوشت مرغ معادل ۳.۵ درصد کاهش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی
در این هفته قیمت قند معادل ۳.۴ درصد، شکر ۱.۲ درصد و روغن نباتی جامد ۰.۱ درصد افزایش داشت. بهای چای خارجی و روغن نباتی مایع بدون تغییر بود.


این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: