تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۷ - ۱۳:۴۵ کد مطلب 80235

طرفداران احمدی نژاد پرادعا و غارتگر هستند

دبیرکل حزب تازه تاسیس اتحادملت یا در واقع همان حزب مشارکت دو با حضور در دانشگاه سیستان و بلوچستان با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان پیروز انتخابات پیشرو را اصلاح طلبان دانست.

به گزارش میدان۷۲ عضو مرکزی مرکزی حزب منحله مشارکت، شب گذشته در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان حضور یافت و به سخنرانی در خصوص اصلاح طلبان و مجلس پیش رو پرداخت.
مجری این برنامه در ابتدا از تلاش های هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان، جمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استاندار، خانجانی فرماندار زاهدان و بندانی ریس دانشگاه سیستان و بلوچستان که برای برپایی این جلسه همکاری داشته اند تشکر کرد.

تشکر ویژه عضو حزب منحله مشارکت از استاندار سیستان و بلوچستان
گفتنی است علی شکوری راد در ضمن سخنان خود بارها از نقش علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان و مجتبی خانجانی فرماندار زاهدان به دلیل برگزاری چنین جلسه ای قدردانی کرد.
شکوری راد که به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) سخن می گفت با بیان اینکه مردم خودشان نظام را انتخاب کردند، اظهار داشت: مردم حاکم سرنوشت خود هستند و هیچ کس خارج از رأی مردم، حاکم بر آنها نیست لذا افراد مخالف با رأی مردم، حق حاکمیت بر مردم را ندارند.

باید به رای افرادی که اصل نظام را قبول ندارند توجه کرد
وی در بخشی از سخنان خود با حمله به شورای نگهبان گفت: یکسان بودن شرایط در انتخابات برای همه کاندیداها ضروری است. نباید در انتخابات، کسی بی‌دلیل حذف شود بحث نظارت استصوابی شورای نگهبان در قانون نبوده و نیست تشخیص صلاحیت کاندیداها با مردم است نه شورای نگهبان این شورا فقط شرایط را بررسی می‌کند یعنی اگر کسی صرفا به زبان از التزام به اسلام و ولایت فقیه سخن بگوید، شرط اصلی شرکت در انتخابات را دارا است.
عضو سابق حزب مشارکت با بیان اینکه باید به رای افرادی که اصل نظام را قبول ندارند توجه کرد، ادامه داد: احراز شرایط کاندیدا توسط شورای نگهبان خلاف قانون است و احراز شرایط نامزدهای انتخابات باید توسط مراجع چهارگانه اداره اطلاعات، انتظامی، قوه قضاییه و ثبت احوال باشد و آن هم در حیطه کاری خود در خصوص کاندیداها اعلام نظر ‌کنند.
در حالی شکوری راد از عملکرد شورای نگهبان انتقاد می کرد که این صحبت های او با مخالفت دانشجویان منتقد و ساختار شکنی برخی از دانشجویان در ماه محرم بود که با کف ها و سوت های ممتد از این سخنان حمایت کردند.
دبیرکل حزب اتحاد با بیان اینکه نهادهای عمومی باید در انتخابات بی طرف باشند بیان داشت: صدا و سیما و شورای نگهبان باید در انتخابات و روند برگزاری آن بی طرف باشند.

مجلس نهم جز برخلاف مصالح ملی و آبرو ریزی گامی برنداشته است
وی ضمن انتقاد از عملکرد صدا و سیما در انتخابات شوراهای دوم گفت: ضعف صدا و سیما در آن برهه سبب شد مردم مشارکتی ۱۲ درصدی در انتخابات داشته باشند.
عضو شورای مرکزی حزب مشارکت با حمله به مجلس نهم و اینکه این مجلس با حضور حداقلی مردم شکل گرفته و عصاره مردم نیست گفت: این مجلس با مشارکت ۵۰ درصدی مردم ایجاد شده و در این مدت جز برخلاف مصالح ملی و آبرویزی گامی برنداشته است.

طرفداران احمدی نژاد پرادعا و غارتگر هستند
نماینده مجلس ششم با بیان اینکه از هم اکنون مشخص است نتیجه انتخابات مجلس آینده به کدام سمت می رود ادامه داد: جناح اصولگرا به دلیل سوء عملکرد در دولت احمدی نژاد از چشم مردم افتاده اند که این موضوع را هم خودشان هم مسئولین و مردم می دانند.
وی با پیش بینی نتیجه انتخابات و جریانات حاضر در انتخابات مجلس دهم گفت: در یک سوی انتخابات اصولگرایان طرفدار احمدی نژاد هستند که ۱۵ درصد رای مردمی دارند البته طرفداران احمدی نژاد پرادعا و غارتگر هستند.

طرفداران مصباح اعتقاد و التزامی به رای مردم ندارند
شکوری در ادامه با حمله به جریان پایداری گفت: پایداری‌چی‌ها! به رهبری آقای مصباح قرار دارند! که اعتقادی به رأی مردم ندارند! و اگر امید به انتخابات دارند برای منافع خودشان است و از باب اضطرار و نه از روی اعتقاد به رای مردم مراجعه می‌کنند!

راست های سنتی تنها رقیبان اصلاح طلبان در انتخابات آینده هستند/ روحانی اصلاح طلبی معتدل است
وی از جناح راست سنتی به دلیل نقش تعیین کننده آنها در تصویب برجام به عنوان حریف اصلی اصلاح طلبان نام برد و ادامه داد: این جریان در انقلاب و تعیین نظام نقش داسته اند و به رای مردم پایبند هستند و به نوعی رقبای واقعی اصلاح طلبان هستند.
وی با بیان اینکه نظام باید از ظرفیت، آقای خاتمی، هاشمی و روحانی استفاده کند گفت: روحانی یک اصلاح طلب معتدل است.

اصلاح طلبان پیروز انتخابات مجلس دهم هستند
عضو حزب منحله مشارکت با بیان اینکه اصلاح طلبان انسجام مناسبی دارند گفت: به راحتی نتیجه انتخابات مجلس آینده قابل پیش بینی است و قطعا دست آنها از رقیبشان بالاتر خواهد بود همه اصلاح‌طلبان در رهبری آقای خاتمی اتفاق نظر دارند و بعد از ایشان آقای هاشمی رفسنجانی محور وحدت اصلاح‌طلبان است.
دبیرکل حزب اتحاد افزود: در روند برگزاری انتخابات افرادی هستند که ممکن است اصلاح طلبان را با چالش مواجه کنند و اگر انتخابات فرآیندی عادلانه داشته باشد شرایط به گونه ای است که می توان گفت مجلس آینده یک مجلس اصلاح طلبی یا در کل حامی دولت است.

داور انتخابات هم رقیب اصلاح طلبان هستند
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اصلاح طلبان باید داور انتخابات را نیز رقیب خود بدانند گفت: مکن است به بهانه اتهامات مختلف و تحت عنوان فتنه گر، تعداد زیادی را از صحنه انتخابات حذف کند چیزی با نام فتنه در قانون اساسی نیامده است و جرمی به نام فتنه نداریم.
شکوری در پایان بیان داشت: رئیس قوه قضاییه نباید در خصوص فتنه صحبت کند این از نظر بنده خودش فتنه است.

منبع:عصرهامون

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: