تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۸ - ۰۱:۲۷ کد مطلب 80319

ممنوعیت خروج از مرز در اربعین

جانشین فرمانده نیروی انتظامی، امنیت در کشور را مطلوب اعلام کرد و گفت: قرارگاه مراسم اربعین حسینی در این نیرو مستقر شد و هیچ زائری بدون گذرنامه اجازه خروج از کشور را در این روز ندارد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، سردار اسکندر مومنی در حاشیه برگزاری یادواره ۱۱۰ شهید منطقه شمال شهرستان ساری در گفت‌وگو […]

جانشین فرمانده نیروی انتظامی، امنیت در کشور را مطلوب اعلام کرد و گفت: قرارگاه مراسم اربعین حسینی در این نیرو مستقر شد و هیچ زائری بدون گذرنامه اجازه خروج از کشور را در این روز ندارد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سردار اسکندر مومنی در حاشیه برگزاری یادواره ۱۱۰ شهید منطقه شمال شهرستان ساری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در این شهرستان، با اشاره به آخرین وضعیت امنیت کشور و هشدارهای لازم به رانندگان در شرایط جوی حاکم بر کشور، اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت امنیت کشور مطلوب است.

وی با اشاره به اینکه امنیت کامل از نقطه صفر مرزی تا عمق شهرها برقرار است، افزود: شرایط امنیتی کشور در هفت ماه امسال نسبت به سال گذشته در تمام شاخص‌ها مطلوب بوده است.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی با بیان اینکه برای مراسم اربعین آماده می‌شویم و قرارگاه اربعین در نیروی انتظامی تشکیل شده است، اضافه کرد: پیش‌بینی ما این است برای مراسم اربعین امسال بیشترین استقبال را در شهرهای شلمچه، مهران و چزابه داشته باشیم.

این مسئول با تاکید براینکه زائران حرم امام حسین (ع) در مراسم اربعین حسینی برای خروج از مرزها باید دارای گذرنامه باشند، گفت: بدون گذرنامه به هیچ زائری مجوز خروج داده نمی‌شود.

مومنی درباره شرایط جوی حاکم در کشور ادامه داد: خوشبختانه بارش باران را در بیشتر شهرهای کشور داریم و در بسیاری از مناطق ممکن است با سیل همراه باشد.

وی با بیان اینکه از سفرهای غیرضروری پرهیز شود، اضافه کرد: از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها جلوگیری و رانندگان با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

جانشین فرماندهی ناجا در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه طرح پلیس افتخاری از برنامه‌های ناجا در سال جاری است و برای اجرای آن چه اقداماتی انجام می‌دهید، بیان کرد: برای فراهم کردن بستر مشارکت مردم در ایجاد امنیت، طرح پلیس افتخاری شروع شده و در حال حاضر حدود ۲۰ هزار نفر در این طرح سازماندهی شدند، پیش‌بینی این است تا اوایل سال آینده به ۵۰ هزار پلیس افتخاری در کشور برسند.

مومنی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه منظور از تشکیل قرارگاه سرقت در ناجا چیست و برای کاهش سرقت چه برنامه‌هایی در حال اجرا است، گفت: سرقت طی چند سال اخیر افزایش داشته است؛ با ایجاد برنامه‌های لازم، این روند صعودی کنترل شد که در اوایل سال جاری با کاهش سرقت مواجه بودیم و تا رسیدن به شرایط مطلوب، قرارگاه در ناجا مستقر است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: