تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹ - ۱۴:۰۰ کد مطلب 80402

منتجب‌نیا ماجرای «ربط آب خوردن به تحریم‌ها» را باور کرد؟!

رسول منتجب‌نیا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و قائم مقام حزب اعتماد ملی، اخیراً طی اظهاراتی در یک جلسه موسوم به جلسه شورای هماهنگی تشکل ها و فعالان خط امام(ره) شهرستان ری، گفته است: افراطیون دم از ایمان، دین، عاشورا و انقلابی بودن می‌زنند اما حاضر نیستند که مردم یک آب گوارا بنوشند و یا لبخندی بر لبشان نقش ببندد.

به گزارش میدان۷۲  رسول منتجب نیا افزوده است: افراطیون کار را به جایی رسانده‌اند که در حرم امام(ره) به نوه ایشان جسارت و توهین می‌کنند و عده‌ای جاهل هم دنباله رو آنان شده‌اند.

 

قبل از منتجب‌نیا، این رئیس‌جمهور روحانی بود که طی سخنانی در مراسم گرامیداشت هفته محیط زیست در خردادماه امسال گفته بود: ما وقتی می‌گوییم باید تحریم‌های ظالمانه رفع شود بعضی‌ها چشمان‌شان زیاد نچرخد. تحریم‌های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید و مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت و «آب خوردن» مردم حل شود…

و باز هم روحانی بود که چندی قبل عنوان کرد که «عده‌ای از لبخند مردم می‌ترسند»!

اینکه آب خوردن مردم دقیقاً چه نسبت مستقیمی با تحریم‌هایی دارد که هیچگاه اثری بیش از ۳۰ درصد بر اقتصاد کلان ایران نداشته‌اند؛ سؤالی است که هنوز به آن پاسخی داده نشده است.

از سوی دیگر، منتجب‌نیا هم که به آب خوردن اشاره کرده، مشخص نکرده است که فرض بر وجود چیزی به نام افراطیون، آنها چگونه می‌توانند مانع از نوشیدن آب گوارا توسط مردم و یا لبخند آنها شوند؟! و یا اساساً چرا باید چنین قصد و نیتی داشته باشند؟!

ماجرای شعار علیه نوه امام(ره) نیز مسئله اشتباهیست که چند سال قبل توسط یک عده در یک سخنرانی و در واکنش به اشتباهات سیاسی یکی از نوه‌های امام راحل رخ داده اما گویا جریان خاص قصد دارد از آن مستمسک بسازد.

منظور جریان سیاسی خاص از «افراطیون» و جُهّال، متأسفانه شامل منتقدان دولت هم می‌شود که پیش از این از سوی یک مقام بلندپایه دولتی به جهنم نیز حواله شده بودند.

گفتنیست، پس از آغاز جریان ربط دادن «آب خوردن» به مسئله تحریم‌ها، بازخور‌های فراوانی در فضای مجازی صورت گرفت و برخی تصویرسازی‌های جالب در این زمینه منتشر شد.

دو عکس زیر در واکنش به همین جریان منتشر شده بودند:

 

 

***

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: