تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹ - ۱۸:۲۷ کد مطلب 80452

طلا ۲۱ دلار ارزان شد

قیمت طلا در معاملات هفته گذشته ۲۱ دلار کاهش یافت و در پایان معاملات هر اونس طلا در برابر ۱۱۴۲ دلار معامله شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، قیمت طلا روز جمعه در نزدیکی پایین ترین رقم ۳ هفته اخیر باقی ماند و به دلیل احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا قبل از پایان سال جاری […]

قیمت طلا در معاملات هفته گذشته ۲۱ دلار کاهش یافت و در پایان معاملات هر اونس طلا در برابر ۱۱۴۲ دلار معامله شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، قیمت طلا روز جمعه در نزدیکی پایین ترین رقم ۳ هفته اخیر باقی ماند و به دلیل احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا قبل از پایان سال جاری میلادی، بدترین هفته حدود ۲ ماه اخیر را تجربه کرد.

به گزارش رویترز، در حالی که تصویر فنی تضعیف شده، تحلیلگران و تجار گفتند، با قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری، احتمال کاهش قیمت بیشتری وجود دارد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا دیروز به ۱۱۴۲ دلار رسید.

قیمت طلا در این هفته ۲۱ دلار کاهش یافت که شدیدترین کاهش قیمت از هفته منتهی به ۱۱ سپتامبر تاکنون بود.

جیمز گاردینر، تحلیلگر گروه ام کی اس گفت: «از نظر فنی فلز زرد به نحو معقولی در جداول وضعیت بدی دارد و به نظر می رسد که سطح حمایت کلیدی بعدی حدود ۱۱۲۰ تا ۱۱۲۲ دلار خواهد بود.»

پس از آنکه فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که ممکن است در نشست ماه دسامبر نرخ بهره را افزایش دهد و بازار را متعجب ساخت، قیمت طلا تحت فشار قرار گرفته است.

فدرال رزرو اعلام کرد افزایش نرخ بهره در نشست بعدی بستگی به پیشرفت در بازار کار و نرخ تورم خواهد داشت.

اوایل ماه جاری میلادی تقویت این احتمال که آشفتگی در اقتصاد جهانی می تواند افزایش نرخ بهره در آمریکا را به تاخیر بیاندازد، موجب شد تا قیمت طلا افزایش یابد. اما لحن متفاوت نرخ بهره در روز چهارشنبه موجب شد تا موجب فروش در بازار طلا به راه بیافتد.
تقویت ارزش دلار نیز به قیمت طلا آسیب زد. ارزش دلار روز چهارشنبه به بالاترین رقم ۲ ماه و نیم گذشته رسید، اما از آن زمان تاکنون برخی از افزایش های خود را از دست داده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: