تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰ - ۱۰:۰۷ کد مطلب 80473

فامیل گرایی در دولت تدبیر و امید:

ابتکار فرزندان معاونانش را هم استخدام کرد! +سند

ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست علاوه بر استخدام سفارشی افراد دیپلمه، فرزندان معاونان خود را هم استخدام سازمان کرده است.

به گزارش میدان ۷۲، از ابتدای دولت یازدهم تاکنون همواره انتقاداتی نسبت به عملکرد معصومه ابتکار در مقام ریاست سازمان محیط زیست وجود داشته است که این انتقادات بیشتر در زمینه سوء مدیریت ابتکار در زمینه مسائل زیست محیطی بود تا اینکه کارکنان سازمان هم بالاخره صدایشان درآمد و نسبت به وضعیت معیشتی و رفاهی خود معترض شدند.

در این تجمع که در مقابل در سازمان محیط زیست برگزار شد، موضوعاتی از جمله وضعیت معیشتی کارکنان، تبعیض در میان مدیران و کارکنان و اقدامات غیر قانونی مسئولان سازمان مورد اعتراض کارمندان قرار گرفت، یکی از موضوعاتی که در این تجمع به آن اشاره شد استخدام‌های غیرقانونی این سازمان بود در شرایطی که سایر کارکنان هنوز افزایش حقوق‌های خود را دریافت نکرده‌اند، این موضوع از سوی معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تکذیب شد، اما کارکنان معترض در نامه‌ای که به کمیسیون اصل ۹۰ ارسال کردند این اسامی را اعلام کرده‌اند تا از سوی مراجع ذیصلاح مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

نکته قابل تأمل در این اسامی شباهت میان نام خانوادگی برخی کارکنان سازمان محیط زیست و افرادی است که در دوره ریاست ابتکار به استخدام سازمان محیط زیست درآمده‌اند.

برخی از این اسامی عبارت است از: سارا تنها لیسانس کشاورزی گرایش آب و خاک (فرزند مهرگان معاون امور اداری سازمان)، سهند دبیری لیسانس منابع طبیعی (فرزند دبیری معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست)، سیامک نبوی فوق دیپلم روابط عمومی (از فرزندان یکی از بازنشستگان)، سیده نرجس خاتون قوامی قمیشلویی لیسانس زیست‌شناسی (فرزند قوامی مشاور ابتکار)، سید رضا احمدیان لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات (فرزند مسئول دفتر تهرانی رئیس مرکز بودجه و تحولات اداری) و …

تصویر مربوط به سیستم اتوماسیون اداری سازمان محیط زیست است
که نشان می‌دهد این افراد به استخدام این سازمان درآمده‌اند.
 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 15 Thumb down 3

  این هم برای خودش ابتکاریه

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 13 Thumb down 2

  هان حسن؟
  پَ آزمون استخدامی سیاه کاری بود جون داداش؟

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 10 Thumb down 0

  حالا این دو تا رو شد… خود من و شما چند تا دیگه از اینجور ادم ها سراغ داریم؟؟؟؟ کاش یه سایت بود ادم می تونست اسم هر اینجوریه نوشت تا رسیدگی بشه….

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 11 Thumb down 0

  این که چیز عجیبی نیست اگه نکنن عجیبه

 5. امین :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ما است آنچه البتّه به جائی نرسد فریاد است
  بنده که حدود ده سال است با مدرک کارشناسی ارش در یک دستگاه اجرایی با حداقل حقوق کارگری بدن هیچ مزایایی با دو فرزند مشغول کارم و در بخش نامه تبدیل شرکتی ها به قرار داد معین حائض شرایط شدم ولی دریغ از اجرای عدالت هیمن نورچشمی ها هستند که باید حق امثال ما رو غصب کنند یا امام زمان به فریاد دلم رس

 6. قشر محروم :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  داغ دلم تازه شد.
  من در هنرستانی زیر نظر اداره ارشاد اصفهان کار میکردم . آنجا هم دقیقا این اتفاقات روی میداد . جالب است. همه مثل هم عمل میکنند.
  ۷ سال در یک اداره که مستقیما وصل به دولت است کار کردم و ۶ ماه یکبار حقوق گرفتم و البته محض رضای خدا حتی یک روز هم مرا بیمه نکردند. بعد از ۷ سال که معاون پرورشی هنرستان بودم بدون سابقه کار و بدون دریافت هیچ حق و حقوقی آن محیط پر نیرنگ را ترک کردم. تا جایی باز شود برای خواهر مدیر و دختر خاله معاون و همسر مسوول ….
  برخی مدیران آنقدر دچار خود بزرگ بینی هستند که به هیچ طریقی نمیتوان آنها را متوجه اشتباهاتشان کرد.
  از افرادی که داعیه ایمان ندارند انتظاری نداریم ، اما کسانی که به اسم خانواده شهید و … راس کار می آیند چرا بعد از مدتی آرمانهایشان را گم میکنند و از گرگها هم گرگ تر میشوند؟؟؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: