تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ - ۰۱:۰۰ کد مطلب 80549

به عادل‌الجبیر هشدار می‌دهیم صبر ایران را نیازماید

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعاهای بی‌اساس وزیر خارجه رژیم سعودی به وی هشدار داد، صبر جمهوری اسلامی ایران را نیازماید و دست از حمایت آشکار و پنهان از تروریست‌ها در یمن، عراق و سوریه بردارد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امرو خارجه […]

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعاهای بی‌اساس وزیر خارجه رژیم سعودی به وی هشدار داد، صبر جمهوری اسلامی ایران را نیازماید و دست از حمایت آشکار و پنهان از تروریست‌ها در یمن، عراق و سوریه بردارد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امرو خارجه در گفت‌گو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در واکنش به ادعاهای بی اساس عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی که ایران را به قاجاق سلاح به بحرین و عربستان متهم کرده، این اظهارات را کاملاً بی اساس خواند.

وی تصریح کرد: به عادل الجبیر هشدار می‌دهیم که صبر جمهوری اسلامی ایران را نیازماید.

معاون وزیر خارجه اضافه کرد: وزیر خارجه عربستان بجای اتهام زنی و فرافکنی به مسئولیت کشورش در فاجعه منا بپردازد و از حمایت آشکار و پنهان خود از تروریست ها در یمن ، عراق و سوریه و منطقه دست بردارد و کشورهای کوچکی چون بحرین را بازیچه سیاست های غلط خود قرار ندهد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: تهران رابطه طبیعی با سعودی را هیچگاه نفی نکرده و از شروع به کار دولت آقای روحانی توپ در زمین سعودی است، اما معلوم نیست چه کسی در سعودی تصمیم گیرنده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: