تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ - ۱۷:۲۵ کد مطلب 80581

گاردین:مردم‌ایران‌ازعملکرددولت‌ناراضی‌اند

این روزنامه نوشت: با توجه به وعده‌های انتخاباتی روحانی، ایرانیان انتظار داشتند در فاصله کوتاهی پس از توافق آثار مثبت آن را بر اقتصاد و زندگی شخصی خود حس کنند، اما هیچ تغییر مثبتی روی نداده است به گزارش پایگاه ۵۹۸، روزنامه بریتانیایی گاردین نوشت: با گذشت بیش از دو سال از آغاز کار دولت […]

این روزنامه نوشت: با توجه به وعده‌های انتخاباتی روحانی، ایرانیان انتظار داشتند در فاصله کوتاهی پس از توافق آثار مثبت آن را بر اقتصاد و زندگی شخصی خود حس کنند، اما هیچ تغییر مثبتی روی نداده است

به گزارش پایگاه ۵۹۸، روزنامه بریتانیایی گاردین نوشت: با گذشت بیش از دو سال از آغاز کار دولت حسن روحانی و سه ماه از توافق هسته ای ایران با شش قدرت جهانی، بسیاری از افراد طبقه متوسط ایران احساس می کنند دولت نتوانسته است به تعهدات خود در زمینه بهبود اوضاع اقتصادی کشور عمل کند.

با توجه به وعده های روحانی در زمان مبارزات انتخاباتی اش، برخی از ایرانیان انتظار داشتند در فاصله کوتاهی پس از توافق هسته ای آثار مثبت آن را بر اقتصاد و به تبع آن در زندگی شخصی خود حس کنند. اما هیچ تغییر مثبتی روی نداده است.

اوضاع اقتصادی ایران مقامات را نگران کرده است. در سوم اکتبر چهار وزیر – وزرای صنعت، اقتصاد، رفاه و دفاع – در نامه ای سرگشاده به روحانی از مشکلات اقتصادی کشور که احتمالا به بحران تبدیل خواهد شد، سخن گفتند. در این نامه آمده بود هرچند توافق هسته ای مزایای اقتصادی فراوانی برای کشور به دنبال داشته اما ابهاماتی نیز در بازار ایجاد کرده است که باید هرچه سریعتر مورد توجه قرار گیرد.

اما روحانی که نظر دیگری دارد و همواره تاکید کرده است هیچ رکودی در کار نیست، در ۱۰ اکتبر یعنی یک هفته پس از انتشار نامه ۴ وزیر اوضاع را به گونه ای توصیف کرد که احتمال دارد باز هم کشور با مشکلات شدید اقتصادی مواجه شود از این رو توصیه کرد که باید هوشیار بود و با جدیت تلاش کرد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: