تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ - ۱۹:۲۲ کد مطلب 80595

نعمت‌زاده: در تولید اتوبوس و کامیون از موتور آلمانی استفاده می‌کنیم به شرطی که در ایران تولید شود

وزیر صنعت افزود: ما اتوبوس و کامیون‌ها را تحت لیسانس مرسدس بنز، اسکانیا، ولوو و … تولید می‌‌کنیم و می‌‌توانیم برای همه اینها از موتورهای شما استفاده کنیم به شرطی که در ایران تولید شود به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد رضا نعمت زاده در نشست مشترک با وزیر اقتصاد ،‌رسانه انرژی و فناوری ایالت باواریای […]

وزیر صنعت افزود: ما اتوبوس و کامیون‌ها را تحت لیسانس مرسدس بنز، اسکانیا، ولوو و … تولید می‌‌کنیم و می‌‌توانیم برای همه اینها از موتورهای شما استفاده کنیم به شرطی که در ایران تولید شود

به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد رضا نعمت زاده در نشست مشترک با وزیر اقتصاد ،‌رسانه انرژی و فناوری ایالت باواریای آلمان و معاون نخست وزیر این ایالت و هیات همراه افزود : اغلب صنایع ما در گذشته بر پایه تکنولوژی آلمانی بنا شده است و سیاستهایی که ما برای توسعه صنعتی کشور در نظر گرفتیم سرمایه گذاری مشترک با سرمایه گذاران خارجی است.
وی اضافه کرد : از سویی علاقمندیم سهمی از بازار منطقه ای شما نیز داشته باشیم چرا که اکنون می توانید ایران  را مرکز فعالیتهای صنعتی ، معدنی و تجاری به حساب بیاورید.
مهندس نعمت زاده تصریح کرد : علیرغم سختی هایی که در دوران جنگ تحمیلی داشتیم ویا تحریمهایی که تا چند وقت اخیر بر ما تحمیل شده بود نشان دادیم که خواهان صلح و همکاری هستیم.
وی با اشاره به مزیتهای اقلیمی و طبیعی کشورمان و زمینه های همکاری با آلمان گفت :  صنایع برق و انرژی ، صنایع پیشرفته ، الکترونیک ،‌تجهیزات پزشکی ، خودروی سبک و سنگین و تجاری و اتوبوس و موتورهای دیزلی ، صنایع فولاد و قطعات ، لاستیک خودرو انرژی های تجدید پذیر ، و صنایع غذایی از جمله زمینه های همکاری  است.
نعمت زاده اظهار کرد : ما همچنین علاقمندیم که در زمینه سرمایه گذاری روی فروشگاهای زنجیره ای و صنایع متوسط و کوچک و خوشه های صنعتی همکاری مشترک داشته باشیم.
وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت همچنین با بیان اینکه برنامه ما رسیدن به تولید ۳ میلیون خودرو در سال است گفت :‌ ما اتوبوس و کامیون ها را تحت لیسانس مرسدس بنز ، اسکانیا ، ولوو و … تولید می کنیم و می توانیم برای همه اینها از موتورهای شما استفاده کنیم به شرطی که در ایران تولید شود.
وی افزود : در حال حاضر به ساخت اتوبوسهای شهری با موتور پایه گاز سوز نیازمندیم.
وی در ادامه نشست دولت الکترونیک را از پروژه های جدی کشور برشمرد و گفت : بخشی از این برنامه مربوط به وزارتخانه ما و بخشی مربوط به وزارت ICT  است.
صنایع فولاد  سرمایه گذاری و طراحی و ساخت تجهیزاتی مثل کوره ها ، خطوط ذوب و .. از دیگر زمینه های همکاری بود که نعمت زاده بدان اشاره کرد.
وی با اشاره به ظرفیت ۲۴ میلیون تنی تولید فولاد کشور گفت : می خواهیم این رقم را به ۵۵ میلیوین تن در سال برسانیم و ظرفیت تولید آلومینیوم هم ۴۵۰ هزار تن است که می خواهیم ظرف ۱۰ سال آینده به ۱٫۵ میلیون تن برسد .
در این نشست همچنین خانم ایلزه ایگنر وزیر اقتصاد ،‌رسانه ،  انرژی و فناوری ایالت باواریای آلمان با ابراز علاقمندی کشورش برای همکاری تجاری با ایران گفت :  می خواهیم که سرمایه گذاری بلند مدتی را انجام دهیم و برای سرمایه گذاری ثبات حقوقی نقش مهمی ایفا می کند.
وی افزود : ما در بخش  سنتی صنعت بسیار قوی هستیم و در زمینه دیجیتال هم شروع به فعالیت  کرده ایم و مرکز پژوهشهای صنایع دیجیتال ما در حال راه اندازی است.
وزیر اقتصاد ،‌رسانه ،  انرژی و فناوری ایالت باواریای آلمان همچنین گفت: اتحادیه اقتصاد و صنایع بتواریا در تهران افتتاح می شود که امیدواریم این دفتر بتواند زمینه توسعه همکاری های  شرکتهای دو کشور را فراهم سازد.
گفتنی است در این نشست نمایندگانی از شرکتهای صنعتی  آلمانی به تشریح فعالیتهای خود و زمینه های همکاری با ایران پرداختند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: