تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ - ۲۰:۳۳ کد مطلب 80604

فتنه چهارم علیه ایران به بهانه هسته‌ای است

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران که عصر امروز (دوشنبه) در تالار شیخ انصاری دانشگاه تهران و در جمع دانشجویان این دانشگاه سخن می‌گفت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: ویژگی‌های قرآنی انقلاب اسلامی و مختصاتی که امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بدان تاکید کرده‌اند زمینه پیروزی‌های […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران که عصر امروز (دوشنبه) در تالار شیخ انصاری دانشگاه تهران و در جمع دانشجویان این دانشگاه سخن می‌گفت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: ویژگی‌های قرآنی انقلاب اسلامی و مختصاتی که امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بدان تاکید کرده‌اند زمینه پیروزی‌های پی درپی را برای انقلاب اسلامی فراهم کرده است.

وی، امنیت پایدار، اقتدار ملی، عزت اسلامی و نفوذ معنوی را از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و افزود: دشمنان انقلاب اسلامی هم دیگر به امنیت  پایدار و اقتدار ملت ایران اذعان دارند و اخیرا جان کری نیز به این موضوع اذعان کرد چون ما توانسته‌ایم با توجه به اصول و پایبندی به آرمان‌های انقلاب اسلامی در منطقه‌ای که اطرافش شاهد خون و خونریزی است امنیت پایدار داشته باشیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن می‌خواهد ما آرام آرام از شعارها و آرمان‌های انقلاب اسلامی کوتاه بیاییم، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ممکن است ترفندها و نوع توطئه‌های دشمن متفاوت باشد اما در اینکه همه برنامه‌ها با هدف متوقف کردن انقلاب اسلامی دنبال شده، شکی نیست.

سرلشکر جعفری ادامه داد: از ابتدای انقلاب تاکنون ۴ فتنه علیه ملت ایران صورت گرفته است؛ فتنه اول جنگ تحمیلی بود که توسط دشمن به ما تحمیل شد، فتنه دوم که فرهنگی یا سیاسی و امنیتی بود فتنه ایدئولوژ‌ی‌زدایی و دین‌زدایی در کشور بود که اوج آن حوادث سال ۷۸ بود. آنها می‌خواستند انقلاب اسلامی را متوقف کنند در این دوره برخی افراطیون صراحتا می‌گفتند انقلاب اسلامی سال ۵۷ پیروز شده و نیاز نیست که استمرار داشته باشد، اما مقام معظم رهبری پاسخ‌های قاطعی به آنها داده و فرمودند که ما انقلاب اسلامی را مستمر می‌‌دانیم و انقلاب اسلامی دنبال حیات طیبه هستیم.

وی به فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: در فتنه ۸۸ نیز که فتنه‌ای به مراتب خطرناکتر از جنگ تحمیلی بود دشمن می‌خواست کار انقلاب را یکسره کند؛ آنها به بهانه تقلب در انتخابات می‌خواستند در یک سیستم امنیتی، نظام را با چالش مواجه کنند اما مردم با هوشیاری و بصیرتی که داشتند در صحنه حضور یافته و با تبعیت از فرمان ولی فقیه ۹ دی را رقم زده و از این فتنه بزرگ عبور کردند؛ حداقل این است که بنده در حوزه‌های امنیتی که چندین سال است کار امنیتی می‌کنم صاحب‌نظرم و می‌توانم بگویم که فتنه ۸۸ با جنگ تحمیلی اصلا قابل مقایسه نبود و به مراتب فتنه ۸۸ از جنگ تحمیلی سخت‌تر بود.

فرمانده کل سپاه از نفوذ بعد از برجام به عنوان فتنه چهارم یاد کرد و گفت: در این فتنه بهانه آنها مباحث هسته‌ای است. آنها گرچه از ابتدای انقلاب ملت ایران را تحریم کرده و فشار اقتصادی به کشور وارد کردند اما در این فتنه فشار اقتصادی را تشدید کردند.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه مذاکره با آمریکا در موضوع هسته‌ای با نظر مقام معظم رهبری آغاز شد و معظم‌له سال ۹۲ با طرح نرمش قهرمانانه اجازه مذاکره با آمریکا در موضوع هسته‌ای را دادند، تاکید کرد: نتیجه مذاکره با آمریکا در موضوع هسته‌ای به برجام منتج شد که در نهایت با آن بحث‌هایی که داشت در شورای امنیت در مرز رد و تایید تصویب شد و در نهایت به تایید مقام معظم رهبری رسید اما آقا بعد از تایید برجام فرمودند که حزب‌اللهی‌ها و کسانی که دلشان برای انقلاب می‌سوزد مراقب نفوذ پسابرجام باشند.

وی افزود: آمریکایی‌ها از مذاکره به دنبال نفوذ هستند؛ حضرت آقا فرمودند مذاکره با آمریکا یعنی نفوذ لذا با این بیان آقا، ما مذاکره را معادل نفوذ می‌دانیم اما متاسفیم که برخی مسئولین داخلی این موضوع را متوجه نمی‌شوند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مذاکرات با آمریکا فقط در مذاکره هسته‌ای بود و در دیگر موارد ممنوع است، تاکید کرد: متاسفانه برخی مسئولین مکرر می‌گویند که می‌شود با دشمن به نتیجه رسید و مدام می‌گویند حالا که در موضوع هسته‌ای با آمریکا توافق کردیم پس در دیگر موضوعات چنین امکانی وجود دارد در حالی که خطر اصلی هیمین‌جاست و باید مراقب بود.

سرلشکر جعفری به انحراف کشاندن افکار عمومی و نفوذ در کشور را فتنه پسابرجام دانست و اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند نفوذ سیاسی و فرهنگی خیلی خطرناکتر از نفوذهای دیگر است اما متاسفانه برخی در داخل، دشمن را در رسیدن به هدف نفوذ همراهی می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای مقابله با نفوذ باید جلوی برخی اقدامات را به طور جدی گرفت از دانشجویان خواست در شرایط جنگ نرم با مطالعه عمیق و بررسی دقیق مانع نفوذ دشمن شوند.

فرمانده کل سپاه در ادامه در پاسخ به سوال دانشجویی که می‌گفت موضع سپاه درباره تحولات منطقه از جمله عراق و سوریه چیست؟ تاکید کرد: موضع ما همان موضع مقام معظم رهبری است. ایشان فرمودند که ما در مورد سوریه با آمریکایی‌ها مذاکره نمی‌کنیم. البته ما اقداماتی را انجام داده‌ایم که بخشی از آنها قابل بیان نیست اما باید بگویم که ما از همه توان خود برای کمک مستشاری به مردم و دولت سوریه استفاده خواهیم کرد.

سرلشکر جعفری با انتقاد از کسانی که در داخل درباره سوریه درک درستی ندارند، اظهار داشت: برخی مسئولین می‌گویند چرا روی آقای اسد حساس هستید، اسد باشد یا دیگری چه فرقی دارد اما ما با ابراز تاسف باید به آنها بگوییم که شماها درک درستی از سوریه ندارید و نمی‌دانید که آقای اسد در سوریه طرفداران زیادی دارد و مردم سوریه ایشان را قبول دارند؛‌ مقاومت در سوریه به آقای اسد وابسته  است و ما نمی‌توانیم این موضوع را نادیده بگیریم.

وی همچنین گفت:  ما از آقای بشار اسد که در مقابل اسرائیل مقاومت کرده، حمایت کرده و می‌کنیم و تنها در صورتی راضی می‌شویم که ایشان از صحنه کنار برود که مردم سوریه در انتخابات چنین نظری داشته باشند؛ دشمن درباره اسد حساسیت‌هایی دارد، آنها می‌گویند اجازه دهید اسد کنار برود و هر کاری خواستید ما می‌کنیم اما ما می‌دانیم که نقش آقای اسد در مقاومت چقدر است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: