تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲ - ۰۸:۳۷ کد مطلب 80618

احتمالا‌بمبگذاری عامل سقوط هواپیما بود +عکس

برخی کارشناسان هوایی معتقدند یک نیروی قوی از داخل هواپیمای مسافربری روس عامل متلاشی شدن آن بوده است و از همین رو فرضیه بمب‌گذاری در این هواپیما قوت یافته است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، کارشناسان بررسی حادثه سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در شبه جزیره سینای مصر تایید کردند که این هواپیما در ارتفاع بالا متلاشی […]

برخی کارشناسان هوایی معتقدند یک نیروی قوی از داخل هواپیمای مسافربری روس عامل متلاشی شدن آن بوده است و از همین رو فرضیه بمب‌گذاری در این هواپیما قوت یافته است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، کارشناسان بررسی حادثه سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در شبه جزیره سینای مصر تایید کردند که این هواپیما در ارتفاع بالا متلاشی شده است.

الکساندر نرادکو، رئیس سازمان هوایی فدرال روسیه تایید کرد که این هواپیمای روسی در ارتفاع بالا و در منطقه‌ای که در اختیار تروریستهای داعش و القاعده قرار دارد متلاشی شده است.

نرادکو از ارائه توضیحات بیشتر در این باره امتناع کرد و مدعی شد تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد اما با اینحال کارشناسان تروریسم معتقدند که بمبگذاری نیز می‌تواند به عنوان علت سقوط این هواپیما مورد بررسی قرار گیرد.

منابع هوایی مدعی شده‌اند که بررسی بخش دم این هواپیما حاکی از آن است که یک نیروی قوی از داخل هواپیما (احتمالا یک بمب) علت متلاشی شدن آن بوده است.

با اینحال تا کنون مقامات روس بر روی نقص فنی هواپیما به عنوان عامل اصلی این حادثه تمرکز دارند. حتی کمک خلبان هواپیما نیز پیش از پرواز  در تماس تلفنی با دخترش نسبت به  امنیت این هواپیما اظهار نگرانی کرده بود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: