تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲ - ۱۱:۲۸ کد مطلب 80650

مهدی هاشمی در گفت و گو با روزنامه خانوادگی شان:

ما خودمان از خانواده ی حصر هستیم / جلسات پدرم با رهبر انقلاب به تعدد گذشته نیست!

هاشمی همچنین درباره نظر پدرش پیرامون «حصر» گفت: برادر خودمان در زندان است و ما خود جزو خانواده‌هایی هستیم که یکی از آنها در حصر به سر می‌برد.

در مطلب زیر بخش مهم صحبت های محسن هاشمی با آرمان آورده شده است:

وی همچنین درباره نظر پدرش پیرامون «حصر» گفت: برادر خودمان در زندان است و ما خود جزو خانواده‌هایی هستیم که یکی از آنها در حصر به سر می‌برد.

هاشمی درباره ارتباطش با برادر زندانی خود نیز تصریح کرد: هر هفته می‌رویم می‌بینیمشان. یک هفته ملاقات حضوری داریم و یک هفته کابینی. رویه زندان این است. هر چند درباره برخی‌ها ارفاقی هم می‌شود اما هنوز نسبت به مهدی ارفاقی نشده است، بلکه سخت‌گیری نیز بیشتر است. درباره مهدی دستور داده‌اند که این رویه دقیقا رعایت شود. برادرم از شرایط راضی‌ است. مهدی خود را با داخل زندان تطبیق داده و مشکلی ندارد. به نظر برایش قابل تحمل است. این اتفاق برای ما سخت‌تر است مخصوصا برای مادر.

وی همچنین درباره جلسات اکبر هاشمی با رهبر انقلاب گفت: به تعداد گذشته نیست ولی منظم است و زمانش طولانی‌تر شده است.

هاشمی درباره حضورش در انتخابات مجلس نیز گفت: اگر از من درخواست شود، خدمت به انقلاب را رد نمی‌کنم. اگر واقعا لازم باشد بیایم، دریغ نمی‌کنم. در جلسات خصوصی درخواست‌هایی شده است اما به صورت رسمی درباره کاندیداتوری بحثی مطرح نشده است. این‌گونه هم نیست که اگر ما نیاییم، دنیا کن‌فیکون شود. با پدر مشورت نکرده‌ام. نزدیک انتخابات اگر لازم شد با ایشان هم مشورت می‌کنم.

وی درباره انتخابات ادامه داد: عمدتا این طرفی‌ها نمی‌دانند چه کسی صلاحیتش تایید می‌شود و چه کسی تایید نمی‌شود. در نتیجه الان نهضتی را مطرح می‌کنند به عنوان نهضت ثبت‌نام حداکثری. این نهضت دو لبه چاقو دارد. می‌تواند خودش باعث مشکلات برای گروه‌های سیاسی بشود چرا که عده‌ای که پا به میدان می‌گذارند و تایید صلاحیت می‌شوند، خروج از میدانشان سخت می‌شود. در نتیجه باعث می‌شود رای‌ها تقسیم شود که همین یعنی شکست. راه‌حل این است که ضمن اینکه ثبت‌نام حداکثری را حفظ کنند و مراقب باشند دهن‌کجی هم به نظام نشود، در زمان لازم هم خروج حداکثری باید داشته باشند. همه گروه‌ها باید این موضوع جدی را در نظر بگیرند که در هنگام خروج، به کسانی که برنامه‌ریزی می‌کنند گوش بدهند و کنار بکشند تا در انتخابات رای حداکثری آورده شود.

هاشمی افزود: مجلس دهم بسیار مهم است. می‌تواند از سیاست‌های دولت حمایت کند تا دولت با طمانینه، سیاست اقتصادی را جلو ببرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: