تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۳ - ۰۶:۵۴ کد مطلب 80711

شاهزاده سعودی با پرداخت پول آزاد می‌شود

یک روزنامه نگار سرشناس انگلیسی درباره ماجرای دستگیری شاهزاده سعودی در لبنان به جرم قاچاق مواد مخدر گفت، لبنانی‌ها به خاطر مسائل مالی نمی‌خواهند سعودی‌ها را آشفته کنند و به یقین این شاهزاده آزاد ‌می‌شود. به گزارش پایگاه ۵۹۸، «عبد‌‌المحسن‌ بن ولید‌بن عبدالعزیز» شاهزاده سعودی اواخر هفته گذشته در لبنان به جرم قاچاق مواد مخدر […]

یک روزنامه نگار سرشناس انگلیسی درباره ماجرای دستگیری شاهزاده سعودی در لبنان به جرم قاچاق مواد مخدر گفت، لبنانی‌ها به خاطر مسائل مالی نمی‌خواهند سعودی‌ها را آشفته کنند و به یقین این شاهزاده آزاد ‌می‌شود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، «عبد‌‌المحسن‌ بن ولید‌بن عبدالعزیز» شاهزاده سعودی اواخر هفته گذشته در لبنان به جرم قاچاق مواد مخدر دستگیر شد.

بر اساس این گزارش، این شاهزاده سعودی و ۴ تبعه دیگر این کشور قرار بود با پرواز از فرودگاه بیروت با جت شخصی به شمال غربی عربستان بروند. خبرگزاری ملی لبنان تعداد بسته‌های توقیف شده از این شاهزاده سعودی  را ۴۰ عدد اعلام کرد. البته گفته شده است به همراه این محموله ۲ کیلوگرم کوکائین نیز کشف و ضبط شده است.

 در همین رابطه «رابرت فیسک» روزنامه نگار و تحلیلگر سرشناس  روزنامه انگلیسی«ایندیپندنت»گفت: «عکس‌های منتشرشده از این ماجرا و جعبه‌هایی بسیار بزرگ با پوشش نشان سلطنتی عربستان سعودی بر آن مایه تاسف است.»

رابرت فیسک روزنامه نگار و منتقد سرشناس انگلیسی

فیسک در ادامه گفت، شک دارد این شاهزاده سعودی اینک در بازداشتگاه پلیس باشد البته مقام‌های لبنانی تاکنون اطلاعاتی دیگر را در این زمینه برملا نکرده‌اند.

 فیسک در این زمینه گفت: «فکر می‌کنم آن‌چه در واقع اتفاق می‌افتد این باشد که لبنانی‌ها نمی‌خواهند سعودی‌ها را آشفته کنند. من به شما قول می‌دهم او آزاد خواهد شد.»

 این روزنامه نگار انگلیسی در ادامه با ذکر دلایل خود گفت: «سعودی‌ها بعد از هر حمله یا بمباران اسرائیل به لبنان به این کشور پول می‌دهند پس  آن‌ها قادر نیستندرابطه خود را با سعودی‌ها خراب کنند. لبنانی‌ها می‌خواهند مکان ساخت این مواد مخدر را در لبنان یافت کنند.»

 رابرت فیسک در ادامه گفت که این قضیه اینک از صفحه روزنامه‌ها محو شده و هنوز مشخص نیست که مواد مخدر قرار بوده به کجا ارسال شود و هنوز کسی متهم نشده و البته گمانه زنی درباره ارتباط این مواد مخدر با نبردهای سوریه خیلی زود است.

فیسک در خاتمه افزود: «یادآوری این نکته مهم است که لبنان  کشوری می‌باشد که سر قاچاقچیان مواد مخدر کشورهای فقیری چون پاکستان یا سریلانکا را از تن جدا می‌کند. آن‌ها به یقین نمی‌خواهند ماجرای یک شاهزاده که ناگهان با تمام وسایلش در فرودگاه و هنگام فریبکاری مشاهده می‌شود چندان رسانه‌ای شود.»

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: