تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۴ - ۲۱:۳۳ کد مطلب 80852

کرملین: هیچ دلیلی برای حمله هوایی روسیه در خاک عراق وجود ندارد

سخنگوی کرملین تاکید کرد: روسیه هیچ دلیلی ندارد تا حملات هوایی ضدتروریستی را در خاک عراق انجام دهد و این در شرایطی است که مسکو هیچ درخواست رسمی از بغداد دریافت نکرده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از اسپوتنیک، دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین تصریح کرد: من هیچ اطلاعی در خصوص مساله حمله […]

سخنگوی کرملین تاکید کرد: روسیه هیچ دلیلی ندارد تا حملات هوایی ضدتروریستی را در خاک عراق انجام دهد و این در شرایطی است که مسکو هیچ درخواست رسمی از بغداد دریافت نکرده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از اسپوتنیک، دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین تصریح کرد: من هیچ اطلاعی در خصوص مساله حمله هوایی روسیه در خاک عراق ندارم چرا که هیچ درخواست رسمی یا غیر رسمی از سوی دولت عراق مطرح نشده است. ما هیچ دلیلی برای انجام حملات هوایی در عراق نداریم.

آناتولی آنتونوف معاون وزیر دفاع روسیه نیز در ماه اکتبر تاکید کرده بود که بغداد هیچ درخواستی برای کمک مشابه مسکو به دمشق نداشته است. در عین حال، حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفته است: بغداد از حملات هوایی روسیه استقبال می کند به شرطی که ثابت شود حملات هوایی روسیه در سوریه موفقیت آمیز بوده است.

روسیه از اواخر سپتامبر گذشته تاکنون حملات هوایی علیه داعش را در سوریه آغاز کرده است. البته این حملات هوایی بر اساس درخواست رسمی دولت بشار اسد رئیس جمهور سوریه بوده است.

بحران سوریه از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون ادامه دارد. نیروهای دولتی سوریه در حال مقابله با گروه های تروریستی متعددی از جمله داعش و جبهه النصره هستند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: