تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ - ۰۲:۱۱ کد مطلب 80860

نصرالله: انتفاضه اسرائیل را غافلگیرکرد

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در سخنانی در همایش اتحادیه جهانی علمای مقاومت در یاری فلسطین در بیروت، بر ضرورت حمایت همه جانبه از انتفاضه ملت فلسطین تاکید کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از شبکه المیادین،‌ همایش اتحاد جهانی علمای مقاومت برای یاری فلسطین در بیروت از عصر امروز آغاز به کار […]

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در سخنانی در همایش اتحادیه جهانی علمای مقاومت در یاری فلسطین در بیروت، بر ضرورت حمایت همه جانبه از انتفاضه ملت فلسطین تاکید کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از شبکه المیادین،‌ همایش اتحاد جهانی علمای مقاومت برای یاری فلسطین در بیروت از عصر امروز آغاز به کار کرد.

سید حسن نصرالله از لحظاتی پیش سخنان خود را در این همایش آغاز کرده است.

وی در ابتدا با تمجید از انتفاضه ملت فلسطین و جانفشانی‌ها و فداکاری‌های آنها تاکید کرد این انتفاضه به انواع حمایت‌ها نیاز دارد.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد آنچه امروز در فلسطین می‌گذرد، بیانگر روحیه جهادی عالی ملت فلسطین است.

نصرالله تاکید کرد انتفاضه ملت فلسطین با اشکال امروز آن، اسرائیلی‌ها را غافلگیرکرده است.

وی افزود انتفاضه فلسطین، رعب و وحشت را به دل‌های اسرائیلی‌ها وارد کرده و بر اقتصاد آنها تاثیر منفی گذاشته است.

دبیرکل حزب الله گفت بر خلاف آنچه برخی ادعا می‌کنند، آنچه در فلسطین می‌گذرد، هرگز بیانگر ناامیدی و سرخوردگی فلسطینی‌ها نیست، بلکه بیانگر ایمان بزرگ ملت فلسطین به گزینه مقامت و رویارویی با اشغالگران است.

هنگامی که اراده وجود داشته باشد،‌برای ادامه فعالیت، ابتکار هم به وجود می‌آید که شاهد چنین وضعی در فلسطین هستیم.

وی افزود خطر اسرائیلی به سبب مبارزات جبهه مقاومت در فلسطین و لبنان کاهش یافت، هر چند همچنان وجود دارد و برطرف نشده است.

وی تاکید کرد کاهش در زمینه پایبندی به مسئله فلسطین، نتیجه فریبکاری و گمراه سازی‌ای که در طول چند دهه اخیر صورت گرفته، بوده است.

سید حسن نصرالله گفت اسرائیل فقط محصول و نتیجه طرح صهیونیستی نیست، بلکه نتیجه یک اراده بین المللی است که همچنان از حمایت‌های آمریکایی و در سطح بین المللی برخودرار است.

وی تاکید کرد اسرائیل خط مقدم استکبار و استعمار جهانی است که منطقه ما را هدف قرار داده است.

نصرالله اظهار داشت بسیاری از رژیم‌های عربی و حتی برخی ملت‌های عرب متقاعد شده اند که دیگر به مسئله فلسطین پایبند نباشند.

دبیرکل حزب الله درباره مبارزات ملت فلسطین هم گفت فلسطینی‌ها امروز در خط مقدم مقابله با طرح استکباری جهانی هستند و آنها در خط مقدم حمایت از امت اسلام قرار دارند.

وی در اشاره به تلاش‌های عربستان علیه شبکه المیادین و توقف پخش آن از طریق شبکه عرب ست تاکید کرد حتی امروز، صداها هم در  دفاع از ملت فلسطین منع شده‌اند،امروز شاهد چنین برخوردی با المیادین هستیم.

نصرالله گفت عجیب است که همه گونه حمایتی از مجاهدان در افغانستان و مناطق دیگر  می‌شود، اما چنین حمایت‌هایی از فلسطین به عمل نمی‌آید.

وی تصریح کرد اگر تمام کسانی را که برای جنگ به سوریه و افغانستان و دیگر مناطق اعزام کردند، به فلسطین می‌رفتند، اسرائیل از صفحه روزگار محو شده بود.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت از تمام تحولات برای تبدیل ملت فلسطین به دشمن و در نتیجه فرار از مسئولیت پذیری در قبال این ملت سوء‌استفاده شده است.

نصرالله در ادامه گفت برخی می‌خواهند به کسانی که با فلسطین همراه و حامی آن هستند، بگویند که این نبرد شما نیست و این مسئله بسیار خطرناک است.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت همه جانبه از ملت مظلوم فلسطین اظهار داشت فلسطینی‌ها هم باید با بازنگری دقیق، برای جلوگیری از خسارت‌ها و تلفات تلاش کنند، زیرا آنها در صف مقدم نبرد قرار دارند.

نصرالله افزود آنچه در منطقه ما شاهد آن هستیم، نتیجه تروریسم تکفیری است که به نبرد، بعد طایفه‌ای بخشیده است.

دبیرکل حزب الله در ادامه سخنان خود در همایش اتحادیه جهانی علمای مقاومت در یاری فلسطین گفت پیشنهاد می‌کنم چارچوب مشخصی برای بررسی دلایل مشکلات و راه‌های حل و توزیع مسئولیت‌ها ایجاد شود.

وی افزود اگر اوضاع کنونی به همین روال ادامه یابد، نبرد اساسی با خسارت‌هایی روبرو می‌شود،‌بنابراین باید دست به تحرک جدی زد.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد انتفاضه فلسطین در دفاع از مسجدالاقصی و مقدسات شایستگی جدی خود را اثبات کرده است.

نصرالله در پایان اظهار داشت همه باید در راستای استمرار انتفاضه و ایستادگی و تحقق اهداف آن گام برداریم و تلاش کنیم و از سهل‌انگاری و کوتاهی برحذر باشیم.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: