تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ - ۱۴:۲۵ کد مطلب 80895

سیدحسن نصرالله: مقاومت طرح از نیل تا فرات اسرائیل را ساقط کرد

دبیر کل حزب الله لبنان طی سخنانی گفت، به برکت مقاومت خطر اسرائیل کاهش پیدا کرد و طرح اسرائیل بزرگ (از نیل تا فرات) ساقط شد .

به گزارش میدان۷۲ سید حسن نصرالله عصر دیروز که در «همایش بین‌المللی علمایی برای حمایت فلسطین» در لبنان سخن می‌گفت، افزود: اما اسرائیل اشغالگر که بخش‌هایی از خاک فلسطین و دیگران را اشغال کرده هنوز خطر و تهدید به شمار می‌رود و این نیز مسئله‌ای است که به مسئولیت علماء و نخبگان ربط پیدا می‌کند.
دبیرکل حزب الله که از طریق ویدئو کنفرانس در این نشست سخنرانی می‌کرد اظهار داشت: انتفاضه جدید مردم فلسطین را تبریک می‌گویم و باید بدانیم که این انتفاضه نیاز به حمایت همه جانبه دارد. آنچه امروز در فلسطین در جریان است نشان‌دهنده آگاهی و ایمان عمیق به گزینه مقاومت است و رژیم صهیونیستی از این انتفاضه غافلگیر شده است.
نصرالله گفت، اتفاقات امروز فلسطین همه را مقابل مسئولیت خود قرار می‌دهد. مسئله اصلی که به گذشته و آینده مربوط می‌شود و آنچه برای همه ما روشن است، این است که اسرائیل صرفا یک تولید صهیونیستی نیست، بلکه اسرائیل طرحی بین‌المللی در راستای منافع استکبار جهانی است که در قلب منطقه کاشته شد.
وی با بیان اینکه هر کس در فهم مبارزه کنونی دچار اشتباه شود، اشتباهی راهبردی کرده است، ابراز داشت:اشتباه گرفتن دوست و دشمن نکته دیگری است که نمونه آن اسرائیل و ایران است.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: تلاش کنونی در منطقه این است که برای مردم فلسطین را دشمن جلوه دهند ، تا آنها در قبال این مسئله  احساس بی‌مسئولیتی کنند و دیگر کسی از قدس حمایت نکند.
دبیر کل حزب‌الله درباره این خطر هشدار داد و تأکید کرد که انتفاضه کنونی به حمایت نیاز دارد و این انتفاضه قادر است از مقدسات و مسجدالاقصی حمایت کند.
وی  گفت: برخی می‌گویند آیا شما از فلسطینی‌ها فلسطینی‌تر هستید؟‬‎ پاسخ این است که آیا مسجدالاقصی مکان مقدس فلسطینی است یا اسلامی؟
وی افزود: ما امروز در مبارزه می‌بینیم که طرف مقابل با تمام توان حضور دارد. اسرائیل به طور همه جانبه حمایت می‌شود. اگر امروز صدایی در حمایت از فلسطین منتشر می‌شود خاموشش می‌کنند مانند همین کاری که دارند با شبکه المیادین می‌کنند.
دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد: اسرائیل از هر فرصتی برای تقویت خود استفاده می‌کند و الان به بهانه توافق هسته‌ای، پنج میلیون دلار (از آمریکا) کمک نظامی دریافت می‌کند.
منبع:رجانیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: