تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷ - ۲۰:۱۳ کد مطلب 80978

وزیر اطلاعات: ارزش کلمه «نفوذ» را پایین نیاوریم

حجت‌الاسلام علوی گفت: کلمه نفوذ را باید با وزن مناسب خودش بکار ببریم و طوری نشود ارزش و تاثیر آن را کاهش دهیم تا به مطلب پیش پا افتاده‌ای تبدیل شود.

به گزارش میدان۷۲ حجت‌الاسلام والمسلمین محمود علوی وزیر اطلاعات در همایش سالانه سراسری مدیران و مسئولان ارشد سازمان حراست صنعت نفت، گفت: اشراف اطلاعاتی دستگاه‌های حراستی و هوشمندی آنان از ضرورت‌هاست.

وی گفت: در شرایطی که نمایندگان و هیئت‌هایی از کشورهای مختلف به منظور فعالیت‌های اقتصادی، علمی، خدماتی و بازرگانی در ایران حضور می‌یابند، سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی بیگانه سعی می‌کنند از این بستر سوء استفاده کنند و در این پوشش‌ها در کشورمان حضور یابند و این موضوع کار دستگاه‌های اطلاعاتی را بیشتر و ضروری‌تر می‌کند.

وزیر اطلاعات افزود: ما در شرایطی هستیم که رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان طبیبی حاذق در زمینه نفوذ بیگانگان هشدار داده‌اند. لذا با توجه به باز شدن فضای حضور مجموعه خارجی برای فعالیت‌‌های مختلف در ایران، باید هوشیار‌تر عمل کنیم.

وزیر اطلاعات گفت: سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه با عنوان و نام و نشان اطلاعاتی به ایران نمی‌آیند بلکه در پوشش‌های  مختلف می‌آیند.

علوی تاکید کرد: سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه از اینکه اطلاعات روشنی از کشورمان ندارند در مضیقه هستند، عاجزند و تحقیر شده‌اند، لذا در پوشش فعالیت‌های عادی و صنعتی می‌خواهند از ایران اطلاعاتی بدست‌ آورند.

وی تصریح کرد: وقتی مقام معظم رهبری هشدار می‌دهند که مواظب نفوذ بیگانگان باشید به این معنی است که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی باید با این هشدار مقام معظم رهبری چندین برابر بر هوشیاری خود اضافه کنند تا مواجه با نفوذ نشویم.

وزیر اطلاعات در توضیح فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه نفوذ گفت: کلمه نفوذ را باید با وزن مناسب خودش بکار ببریم و طوری نشود ارزش و تاثیر آن را کاهش دهیم تا به مطلب پیش پا افتاده‌ای تبدیل شود.

وی افزود: ما در وزارت اطلاعات پرونده‌های مهمی داریم و گاهی شده که برخی عوامل دشمن اطلاعات کشور را به ثمن بخس در اختیار بیگانگان قرار داده‌اند که به طور طبیعی این اطلاعات عوامل خائن را به حسب وظیفه در اختیار مقامات عالی کشور قرار می‌دهیم.

وزیر اطلاعات گفت: البته مقام معظم رهبری، شورای عالی امنیت ملی از این اطلاعات باید مطلع شوند و نباید از آن در جهت منافع و بازی سیاسی گروه‌های سیاسی هزینه و استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: باید مواظب باشیم دشمن امنیت ما را به خطر نیندازد و در این مدت  برخی جریان‌های تروریستی تلاش کردند امنیت ایران را به چالش بکشند، اما با عنایت خداوند و تلاش دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی موفق نشدند.

حجت‌الاسلام علوی گفت: نحوه برخورد ما در برابر دشمن همین‌گونه است و دشمن باید رعب داشته باشد، اما در ارتباط با جامعه، مردم، کارکنان بخش‌های مختلف، مانند وزارت نفت رسالت ما تامین امنیت آنهاست.

وی یادآور شد: حاکم کردن فضای امنیتی در چنین محیط‌های کاری عاقلانه نیست، چرا که صنعت و اقتصاد ما با ابتکار و نوآوری پیشرفت می‌کند و اگر در محیط پ‍ژوهشی آرامش نباشد خلاقیت در ذهن‌ها جرقه نخواهد زد.

وی افزود: باید بر جامعه و محیط‌های صنعتی و اقتصادی بهداشت و امنیت روانی حاکم باشد و کسی به حریم فعالان این عرصه‌ها تعرض نکند.

وزیر اطلاعات با تاکید بر حساسیت‌ وزارت نفت و حفاظت از اطلاعات این حوزه و زیرساخت های صنعتی کشور که مورد طمع دشمنان است، گفت: مطالعات علمی و حفاظت اطلاعات در این وزارتخانه از جمله صنایع زیرساختی و صنعت نفت از جمله مسئولیت‌های جدی سازمان حراست است.

حجت‌الاسلام علوی افزود: حراست فیزیکی بخشی از کار است و عمده تلاش‌ها باید برای تامین امنیت و بسترسازی مناسب برای ایجاد فعالیت‌ها صورت گیرد.

وزیر اطلاعات افزود: کسی باید از دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و حراستی حساب ببرد که با ملت و نظام ما دشمنی دارد و وظیفه دستگاه‌های حراستی این است که با کارکنان با محبت رفتار کنند و پیش از برخورد با مجرمان باید تلاش کنیم زمینه فساد به ویژه در حوزه اقتصادی را از بین ببریم.

وی اضافه کرد: باید به کارکنان در بخش‌های مختلف حتی مردم برای صیانت از دستاوردها آموزش دهیم تا در دام دشمن نیفتند.

وزیر اطلاعات افزود: کار حراستی را باید در چارچوب شرع و قانون انجام دهیم و کار اطلاعاتی و امنیتی باید با رعایت حلال و حرام خدا همراه باشد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: