تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۸ - ۱۳:۲۸ کد مطلب 81038

روسیه؛ بزرگترین تهدیدامنیتی علیه انگلیس

دستگاه‌های امنیتی انگلیس با انتشار جدیدترین گزارش روسیه را به عنوان جدی‌ترین تهدید علیه امنیت ملی این کشور نام نهادند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، در گزارش جدید دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس، روسیه ، داعش و بازگشت بریتانیایی‌های پیوسته به داعش از سوریه به خاک این کشور حال جدی‌ترین تهدیدهای امنیتی علیه انگلیس محسوب می‌شوند. روزنامه انگلیسی […]

دستگاه‌های امنیتی انگلیس با انتشار جدیدترین گزارش روسیه را به عنوان جدی‌ترین تهدید علیه امنیت ملی این کشور نام نهادند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، در گزارش جدید دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس، روسیه ، داعش و بازگشت بریتانیایی‌های پیوسته به داعش از سوریه به خاک این کشور حال جدی‌ترین تهدیدهای امنیتی علیه انگلیس محسوب می‌شوند.

روزنامه انگلیسی «اکسپرس» نوشت: بر اساس گزارش جدید دستگاه‌های امنیتی انگلیس، خطر خرابکاری بعد از ماجرای بمب‌گذاری هواپیمای روسی شرکت «مترو جت» در صحرای سینا که منجر به کشته شدن ۲۲۴ مسافر شد، شدت یافته است.

همچنین تهاجم روسیه به ویژه اشتیاق پوتین به قدرت‌نمایی باعث از دست رفتن اعتماد به نفس شبکه دفاعی انگلیس شده است.

به نوشته اکسپرس، در این گزارش که قرار است از سوی «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس در ۲۳ نوامبر منتشر شود از تهاجم روسیه به اوکراین و افزایش بودجه نظامی به خاطر نگرانی موجود یاد شده است. کارشناسان دفاعی انگلیس همچنین نگران مداخله روسیه در امور خاورمیانه هستند.

در بخشی از این گزارش آمده است: ۵ سال گذشته تنوعی از فعل و انفعال‌های بین‌المللی ، از رشد افراط گرایی و بنیادگرایی گرفته تا نگرانی در حوزه تامین انرژی و افزایش تهاجم روسیه مشاهده شدند.

در خاتمه این گزارش از تنش‌های فزاینده در دریای جنوبی چین ، روابط نزدیکتر چین و روسیه و بحران پناهجویان  و توسعه بازارهای شرق از سوی چین برای جبران تحریم‌های اتحادیه اروپا به عنوان دیگر تهدیدهای فراروی امنیت ملی انگلیس اشاره شده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: