تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۸ - ۱۸:۳۳ کد مطلب 81117

تولیدمحصولی برای تشخیص فوری اعتیاد

به گزارش پایگاه ۵۹۸، جواد رسایی عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با فارس، گفت: محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان وابسته به دانشگاه تربیت مدرس موفق شده‌اند محصولی را تولید کنند که با آن می‌توان اعتیاد به ۳ ماده مخدر را در مدت ۸ دقیقه تشخیص داد. وی افزود: این […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، جواد رسایی عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با فارس، گفت: محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان وابسته به دانشگاه تربیت مدرس موفق شده‌اند محصولی را تولید کنند که با آن می‌توان اعتیاد به ۳ ماده مخدر را در مدت ۸ دقیقه تشخیص داد.

وی افزود: این تست از طریق بزاق دهان صورت می‌گیرد و نیاز به هیچ امکانات سخت افزاری ندارد، حتی می‌توان این تست را به صورت میدانی هم انجام داد.

رسایی ادامه داد: از طریق این محصول می‌توان اعتیاد به مورفین،‌ آمفتامین و متا آمفتامین را از طریق بزاق دهان تشخیص داد.

به گفته وی این وسیله به پیشنهاد راهور ناجا تولید شده زیرا براساس نظر راهور ناجا ۳۰ درصد از تصادفات منجر به جرح و فوت تحت تاثیر مواد مخدر است. بنابراین از طریق این وسیله می‌توان در جاده‌ها بررسی اعتیاد را انجام داد.

وی افزود: این وسیله در حال حاضر به تولید انبوه رسیده است و در حال آزمایش بر روی ۱۰ ماده مخدر دیگر مانند ترامادول، متادون، حشیش، کوکائین و غیره هستیم و در صورتی که راهور ناجا و ستاد مبارزه با مواد مخدر درخواست دهند وسیله تشخیص این ۱۰ ماده را نیز ارائه می‌کنیم.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: