تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ - ۱۳:۲۰ کد مطلب 81118

مصاحبه میدان 72 با یکی از مدیران مکتب امیرالمومنین علیه السلام؛

برنامه ریزی گسترده و منظم برای تربیت نیروی انسانی

مکتب امیر المومنین (ع) در حال ثبت نام جهت برگزاری دوره‌های تخصصی است؛ به همین بهانه با یکی از مدیران این مکتب مصاحبه‌ای کوتاه را تدارک دیدیم تا از کم و کیف کار دوستان مطلع شویم.

میدان ۷۲/ مکتب امیر المومنین (ع) در حال ثبت نام جهت برگزاری دوره‌های تخصصی است؛ به همین بهانه با یکی از مدیران این مکتب مصاحبه‌ای کوتاه را تدارک دیدیم تا از کم و کیف کار دوستان مطلع شویم.

ماجرای دعوتنامه‌هایی که اخیرا تحت عنوان ثبت نام مکتب امیر المومنین (ع) برای برخی افراد به اسم مشخص ارسال می‌شود، چیست؟

چندی بود که در جلسات مستمر آسیب‌شناسی که با حضور نخبگان و بزرگان جریان عقلانیت عدالت و معنویت برگزار می‌شد، به ضعف‌های مختلف ازجمله به ضعف‌های گفتمانی و تئوریک حامیان این مکتب رسیدیم؛ هر چند که در کشور، گروه‌های مختلفی با انگیزه‌های متفاوت اقدام به برگزاری دوره‌های مختلف می‌کنند. اما برای ما بسط مبانی گفتمانی و نه اقدام سیاسی در اولویت امر قرار دارد؛ تا بدین ترتیب شاهد تربیت نیروی انسانی توانمند و مدیر در قامت این مکتب متعالی باشیم.

بنابراین دوره‌های آموزشی متفاوت و متعددی را تدارک دیده‌اید؟

بله، دوره‌های مختلفی طراحی شده که در مرحله نخست در حال ثبت نام از بین فعالان استان تهران هستیم.

چه دوره‌هایی برگزار خواهد شد؟

در قدم نخست برگزاری شرح و بازخوانی نهج البلاغه امیر المومنین (ع) توسط استاد ارجمند جناب آقای دکتر الهام که از بزرگان دانشگاهی محسوب می‌شوند، قطعی است. دوره‌های دیگر هم با حضور استادان شناخته‌شده مدنظر قرار گرفته است که در زمان خود اعلام خواهد شد.

آیا برای برگزاری این دوره مجوز خاصی دارید و آیا مدرک پایان دوره‌ای هم اعطا خواهد شد؟

بله؛ تمامی مراحل قانونی با وسواس پیگیری می‌شود و گواهی پایان دوره هم اعطا خواهد شد.

شروع دوره از چه زمانی خواهد بود و جلسات در چه محلی برگزار خواهد شد؟

شروع دوره تنها به ثبت‌نام‌شدگان اعلام خواهد شد و محل برگزاری در مناطق مرکزی تهران خواهد بود تا آمد و شد برای دوستان مشکل چندانی ایجاد نکند.

برای ثبت نام تا چه میزان هزینه ثبت نام می‌گیرید؟

برای دور نخست این کلاس به برکت امیر المومنین (ع) با وجود تمام مشکلات مادی، ثبت نام رایگان خواهد بود. البته ظرفیت ثبت نام محدود است و سعی می‌کنیم جوان‌ترها که خود تبدیل به موتور محرک جامعه خواهند شد در اولویت این دوره ثبت نام قرار گیرند.

آیا امکان ثبت نام همچنان وجود دارد؟

بله, از طریق همان شماره که معرفی شده است. البته متاسفانه تلگرام برای این اکانت اشتباها محدودیت‌هایی را عمال کرده است. بنابراین ذخیره شماره رسمی مکتب امیر المومنین (ع) برای استمرار رابطه با این اکانت ضروری است.

راستی انتخابات هم نزدیک است؟!

بعضی از گروه‌ها به‌طور مستمر بر این امر تاکید دارند که حرکت ما غیرسیاسی است و … که دقیقا برعکس، سیاسی‌ترین حرکت‌ها را هم تدارک می‌بینند. اگر امروز مدعی هستیم که این کار با انگیزه‌های انتخاباتی و برپایه سیاست‌بازی‌های زودگذر تشکیل نشده است، نه از ترس فشار سیاسی و… بلکه از روی ایمان به حرکتی فراگیرتر و برداشتن گام‌های جدی‌تر است. مطمئن باشید این حرکت بسیار ماناتر و تاثیرگذارتر از ارائه لیست انتخاباتی و اقدامات کاسبکارانه سیاسی است.

ثبت نام که تک‌جنسیتی نیست؟!

در گذشته به علت فضای آموزشی محدود محدودیت‌هایی داشتیم اما روشن است که نمی‌توان از بیش از نیمی از جمعیت کشور که اتفاقا گاه بسیار پرانرژی‌تر از جمعیت مردان کشور نیز هستند، غافل شد. در این دور برای ثبت نام محدودیت جنسیتی وجود ندارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: