تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ - ۱۸:۳۰ کد مطلب 81279

بازی‌های رایانه‌ای، زیر ذره‌بین ثریا

ورود هر روزه بازی‌های رایانه‌ای مختلف به کشور و تغییر سبک تفریحات قشر کودک و نوجوان موضوعی است که کم‌تر کارشناس حوزه روان‌شناسی و تربیت از آن به عنوان تهدید یادنکرده باشد. به اعتقاد این کارشناسان، جایگزینی بازی‌های رایانه‌ای ایرانی به جای بازی‌های غیربومی می‌تواند منعکس کننده فرهنگ بومی کشور باشد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، […]

ورود هر روزه بازی‌های رایانه‌ای مختلف به کشور و تغییر سبک تفریحات قشر کودک و نوجوان موضوعی است که کم‌تر کارشناس حوزه روان‌شناسی و تربیت از آن به عنوان تهدید یادنکرده باشد. به اعتقاد این کارشناسان، جایگزینی بازی‌های رایانه‌ای ایرانی به جای بازی‌های غیربومی می‌تواند منعکس کننده فرهنگ بومی کشور باشد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸،  برنامه ثریا با توجه به این شرایط در برنامه زنده امروز خود، از توان‌مندی‌های کلیدی، بازار بزرگ و نیروی انسانی متخصص و در عین حال کم‌کاری‌های حوزه بازی‌های رایانه‌ای در کشور می‌گوید. این برنامه با حضور احمدرضا نوری، کارشناس و فعال حوزه بازی‌های رایانه‌ای و پویانمایی و مهدی صرامی مدیرعامل مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی (فرا) به روی آنتن می‌رود. برنامه امروز نیز طبق روال هر هفته، پس از خبر ساعت ۱۹ از شبکه یک روی آنتن می‌رود.

در این برنامه، فرصت‌های فراوان و بازار بزرگ بازی‌های رایانه‌ای و پویانمایی در کشور و عدم حمایت از تولید مناسب محصولات کیفی بومی در کنار آثار سوء فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بسیاری از بازی‌های رایانه‌ای غربی و نفوذ فرهنگی آن‌ها در جامعه بررسی خواهند شد. ظرفیت بزرگ نیروی انسانی دانش‌آموخته در حوزه‌های مرتبط با تولید بازی‌های رایانه‌ای و تولید محتوا برای صنایع فرهنگی مرتبط نیز از جمله محورهای برنامه امروز خواهد بود.

در برنامه امروز از بینندگان پرسیده شده است:

آیا عمده بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی موجود در بازار، سرگرمی سالم و مفیدی برای کودکان و نوجوانان شما هستند؟

۱.آری   ۲.  خیر

که می‌توان از هم‌اکنون با ارسال عدد گزینه مورد نظر به شماره پیامک ۳۰۰۰۰۱۴۳۵ در این نظرسنجی شرکت کرد.

برنامه ثریا با شعار «دیدبانی برای پیشرفت ایران» چهارشنبه‌ها ساعت ۱۹:۳۰ به روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود. این برنامه با شماره همراه ۰۹۳۰۰۰۰۱۴۳۵ و شناسه sorayatv در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه فعال می‌باشد. مخاطبین محترم با عضویت در کانال تلگرامی برنامه ثریا به آدرس  https://telegram.me/soraya_tvمی‌توانند از اخبار و زمان پخش مستندها و برنامه‌های ثریا مطلع شوند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: