تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۱ - ۰۲:۰۷ کد مطلب 81340

فابیوس: آمریکا اجازه فعالیت تجاری فرانسه با ایران را بدهد(!)

بر اساس قوانین جاری در ایالات متحده، دولت واشنگتن حق دارد که کلیه مبادلاتی را که به دلار حتا توسط شرکت های خارجی صورت می پذیرد تحت کنترل خود قرار بدهد و شرکت های تجاری اروپایی که با ایران مبادله تجاری انجام می دهند جریمه نماید. به گزارش سرویس سیاسی پایگاه ۵۹۸، علی رغم ادعای […]

بر اساس قوانین جاری در ایالات متحده، دولت واشنگتن حق دارد که کلیه مبادلاتی را که به دلار حتا توسط شرکت های خارجی صورت می پذیرد تحت کنترل خود قرار بدهد و شرکت های تجاری اروپایی که با ایران مبادله تجاری انجام می دهند جریمه نماید.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه ۵۹۸، علی رغم ادعای برخی از مسئولین درخصوص عدم وابستگی تحریم های کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا به تحریم های امریکا روز گذشته فابیوس، وزیر امور خارجۀ فرانسه که در مقابل مجلس نمایندگان این کشور حاضر شده بود از از ایالات متحد آمریکا خواست که پس از لغو تحریم ها علیه ایران شرکت های فرانسوی را آماج مجازات ها قرار ندهد و اجازه تبادل تجاری را به این کشور بدهد.

بر اساس قوانین جاری در ایالات متحده، دولت واشنگتن حق دارد که کلیه مبادلاتی را که به دلار حتا توسط شرکت های خارجی صورت می پذیرد تحت کنترل خود قرار بدهد و شرکت های تجاری اروپایی که با ایران مبادله تجاری انجام می دهند جریمه نماید.

بر اساس اعلام رادیو فرانسه اگر چه قرار است تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران، پس از گزارش پانزدهم دسامبر آژانس بین المللی انرژی اتمی، به حال تعلیق درآیند، اما، دولت آمریکا برخی مجازات هایش را علیه ایران حفظ خواهد کرد.

لوران فابیوس، وزیر امور خارجۀ فرانسه، دیروز در مقابل مجلس نمایندگان این کشور گفت که همتای آمریکایی او، جان کری، به او ضمانت های لازم را در مورد فعالیت شرکت ها و بانک های فرانسوی در ایران داده است. او همچنین گفت که پس از امضای توافق اتمی میان ایران و قدرت های جهانی، دو هیئت نمایندگی فرانسه، انگلستان و آلمان برای دریافت ضمانت های لازم به واشنگتن رفته اند.

وزیر امور خارجۀ فرانسه تصریح کرد که اگر چه ایالات متحد آمریکا تاکنون همکاری های لازم را در این زمینه از خود نشان داده است، اما، کشورهای اروپایی اکنون خواستار تدابیر مشخص برای پیشگیری از وقوع حوادثی نظیر جریمۀ سنگین بانک فرانسوی “ب ان پ-پاریبا” از سوی دولت آمریکا هستند.

شایان ذکر است که سفر آتی دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران به فرانسه که هفتۀ آینده انجام خواهد شد مقرر گردیده که قراردادهای تجاری بین ایران و فرانسه امضاء گردد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: