تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۱ - ۲۳:۱۷ کد مطلب 81391

سخنان خواهر رکن آبادی درباره برادرش

به گزارش پایگاه ۵۹۸، “ایران رکن آبادی” روز چهارشنبه درباره سرنوشت برادرش در عربستان گفت: عربستان مقصر است و تا الان هم حاضر نشده است که کمیته حقیقت یاب را تشکیل دهد. وی گفت: مسولان و دولتمردان باید درخصوص سرنوشت برادرم مذاکره و مطالبه رسمی از عربستان داشته باشند تا عربستان مجبور به پاسخگویی رسمی […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، “ایران رکن آبادی” روز چهارشنبه درباره سرنوشت برادرش در عربستان گفت: عربستان مقصر است و تا الان هم حاضر نشده است که کمیته حقیقت یاب را تشکیل دهد.

وی گفت: مسولان و دولتمردان باید درخصوص سرنوشت برادرم مذاکره و مطالبه رسمی از عربستان داشته باشند تا عربستان مجبور به پاسخگویی رسمی شود.

خواهر رکن آبادی ادامه داد: من هم امروز مطالبی درباره زنده بودن برادرم شنیدم که این صحبت ها حاکی از آن است که حقیقتا ردی پیدا شده است. وی گفت: همچنان که قبلا آقای لاریجانی رییس مجلس و آقای بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی هم گفتند ، وی زنده دیده شده است.

خواهر رکن آبادی افزود: بنابراین عربستان راجع به سرنوشت برادرم باید پاسخگو باشد چرا که هر چه جلوتر رفتیم در واقع این موضوع و این گمانه خیلی قوی تر شد که ایشان زنده است .

وی ادامه داد: عربستان وقتش درباره پاسخگویی در خصوص زنده بودن برادرم تمام شده و با توجه به مشخص شدن ۲۹ نفر که در عرستان دفن شده اند و عدم وجود برادرم در بین آنها، این فرضیه را خیلی قوت بیشتری می بخشد که ایشان زنده است.

خواهر رکن آبادی تاکید کرد: عربستان باید از لحاظ حقوقی پاسخگو باشد. وی یادآور شد: حدود ۵ هفته پیش از پدر و مادر من آزمایش ژنتیک گرفتند و با اجسادی که داخل ایران بود و کسانی که آنجا دفن شده بودند مقایسه کردند که برادرم را پیدا نکردند.

وی درباره این سوال که تحلیل شما از پیدا نشدن برادرتان چیست با توجه به اینکه یک تحلیل این است که وی ربوده شده است، گفت: تحلیل ما هم این است. ایشان به بیمارستان می رود و با توجه به اینکه بیانیه حج را وی خواند، در همان ساعت های اولیه شناسایی می شود و حتما وی ربوده شده است.

خواهر رکن آباد تاکید کرد: وی حتما زنده است. فرد مشهوری که بیانیه حج را قرائت کرده است و بسیار مورد توجه سرویس های اطلاعاتی بوده و حتی مورد تعقیب هم بوده است، در آن بهم ریختگی ربوده شده است.
وی ادامه داد: سرویس های اطلاعاتی طراح دارند و کار امنیتی انجام می دهند. بنابراین از بیمارستان وی را می برند.

خواهر رکن آبادی گفت: آخرین تماس ما در روز قبل از عرفه بوده است و تلفنی صحبت کردیم و در روز عرفه یک ارتباط وایبری داشتیم که بعد از آن تماس قطع می شود تا اینکه شاهد برنامه ایشان از تلویزیون بودیم که آن بیانیه را قرائت کردند و روز عید قربان آن حادثه و فاجعه منا اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: از ساعت ۲ خبر رسمی اعلام کرد که چنین فاجعه ای اتفاق افتاد و خیلی تلاش کردیم که موفق به تماس با ایشان نشدیم و هرکس شایعه ای می کرد که وی را آنجا دیده اند یا صدایش را شنیده اند ولی گفتیم که تا خودمان صدایش را نشویم این حرف ها را قبول نداریم که متاسفانه خبری از ایشان نشد.

خواهر رکن آبادی گفت: ولی همه گمانه ها به طرف این قضیه پیش رفت که کار سرویس های اطلاعاتی است هرچه جلوتر رفتیم این گمانه قوی تر شد و ادله ای نداشتند به اینکه ایشان مرده است. وی در مورد اینکه آیا فکر می کنید که برادرتان داخل عربستان است گفت: تحلیل ها مختلف است و نمی دانم . البته می دانیم که اسراییل بشدت دنبال ایشان بوده است.

وی ادامه داد: اسراییلی ها از زمانی که وی در لبنان سفیر بود به دنبال او هستند که در آنجا موفق به ترور برادرم نشدند و چند طرح ترور دیگر هم داشتند که رسانه ای نشد تا اینکه در این فاجعه منا آنها از این بهم ریختگی استفاده کردند و برنامه خود را اجرا کردند.

وی درمورد روحیه خانواده برادرش گفت: به هر حال خانواده همه می دانند که وی در مسیر شهادت بوده است و سالها اعلام می کرد که در جبهه های حق علیه باطل باید شهید می شدم و بارها صحبت می کرد که من عمر زیادی کردم و دائم این حرف را تکرار می کرد و به ما توصیه می کرد که بیشتر خدمت کنیم و دنیا جای ماندن نیست.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: