تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۲ - ۱۶:۱۸ کد مطلب 81439

مردم کشف‌حجاب در غرفه نشریه‌ای معلوم‌الحال را در ماه محرم تحمل نمی‌کنند

به گزارش پایگاه ۵۹۸، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه نخست نماز جمعه مشهد مقدس در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور امام هشتم(ع) اظهار داشت: در شأن نزول سوره مبارکه انسان که جریان وفای به نذر پیامبر مطرح شد، سئوال این است که آیا زندگانی فقیرانه پیامبر و خانه گلی ایشان و […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه نخست نماز جمعه مشهد مقدس در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور امام هشتم(ع) اظهار داشت: در شأن نزول سوره مبارکه انسان که جریان وفای به نذر پیامبر مطرح شد، سئوال این است که آیا زندگانی فقیرانه پیامبر و خانه گلی ایشان و شب گرسنه خوابیدن خانواده حضرت امیر و زندگی نازل می‌تواند برای انسان امروز الگو باشد؟

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: ملاک تمدن انسانی چیست؟ آیا در زندگانی مجهز و عیش و نوش و رفاه است و یا تمدن انسانی در زیست مدنی انسانی است؟ کدامیک تمدن انسانی است؟

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: تمدن انسانی این است که انسان‌ها در لفافه زندگانی برق و بخار از تجهیزات و رنگارنگی‌هایی برخوردار باشند؟ تعریف تمدن انسانی چیست؟ اگر به یک بینش وجدانی انسانی نگاه کنیم تمدن انسانی به ساده‌زیستی قرابت بیشتری دارد و پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) از این نظر الگوی قرآنی هستند.

امام جمعه مشهد مقدس گفت: روی کره زمین چه نمونه‌ای برای تمدن در همه امت‌ها و مکتب‌ها و اندیشه‌ها و مردم داریم؟ بنابراین عنوان می‌شود انسان قرآنی الگوی انسان‌ زیستی است.

وی تصریح کرد: این خانواده همه چیزشان را در راه فقرا اهدا می‌کردند و برای افطار خود مبلغی قرض می‌گرفتند و حتی افطار خود را نیز به مسکین و یتیم و اسیر می‌دهند. این تمدن‌ساز است یا تجهیزات پیشرفته؟

امام جمعه مشهدمقدس در خطبه دوم نماز جمعه این شهر، اظهار داشت: برحسب آنچه در تقویم است، امروز روز نخست ماه صفر و روز ورود اهل بیت(ع) به شام است. شام مستعمره امپراطوری روم بود درحالی‌که به‌دست مسلمانان از استعمار روم نجات یافت ولی از روزی که در جنگ مسلمانان با روم این منطقه آزاد شد، تحت حاکمیت بنی‌امیه قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه اسلام مردم شام، اسلام اموی بود، گفت: بنی‌امیه احیاگر نظام استکباری رومی بود، یعنی همان رنگ حکومتی که مردم شام در تبعیضات و ستمگری‌های عمال رومی مشاهده می‌کردند، همان رنگ را در حکومت معاویه دیدند و در شام اسلام، اسلامِ انحرافی بود.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: معاویه عداوت امیرالمومنین(ع) و عترت پیامبر اسلام(ص) را به مردم القاء کرده بود، امام سجاد(ع) مظالم شام را در تذکره الشهدا برای نعمان بیان کرده‌اند و باید آن را مطالعه کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند “ترویج و توسعه موسیقی و نوازندگی به ضرر اسلام است”، گفت: برادران این ابزار یزید بود تا مردم را علیه اهل بیت(ع) تحریک کند. رهبر انقلاب در فرمایشات خود در جمع دانشگاهیان فرمودند: “شاد بودن برای هر محیطی خوب است اما به چه قیمتی؟ به قیمت برگزاری مراسم و اردوهای مختلط؟ مگر غربی‌ها از اختلاط چه بهره‌ای جز جنایات جنسی بردند؟”

وی افزود: اینکه عده‌ای دنبال توسعه فرهنگ از طریق عیاشی هستند؛ این عنوانش «فرهنگ» است؟ این چه بلایی بر سر غرب آورد؟ بر خود لازم می‌دانم از فرمانده رشید و دلاور نیروی انتظامی تشکر کنم زیرا تصلب بسیاری در مقابله با کشف حجاب از خود نشان دادند.

آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: برادران و خواهران نه نظام ما و نه مردم ما تحمل می‌کنند که در نمایشگاه مطبوعات در غرفه یک نشریه معلوم‌الحال یک زن کشف حجاب کند. این‌ها می‌خواهند یک عده لائیک و بی‌دین در انتخابات دنبال این‌ها راه بیفتند و رأی بیاورند.

امام‌جمعه مشهدمقدس افزود: یک جناح سیاسی در ماه محرم باید این کار را انجام دهد؟ آیا این‌گونه بر این مردم مسلط می‌شوید؟ این‌گونه می‌خواهید رأی جمع کنید؟ این جامعه صدها هزار خون و بچه و عزیز داده است؛ در نظام جمهوری اسلامی اباحی‌گری در عرصه سیاسی بُرد ندارد. کنسرت هم در “جامعه یزیدی” کارساز است و نه در “جامعه حسینی”. عده‌ای از جریانات سیاسی که دنبال کارناوال برای انتخابات هستند، بدانند که این‌ها برابر این بصیرت دینی ملت انقلابی ما جایی ندارند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: