تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ - ۰۰:۰۸ کد مطلب 81491

«سنجار» عراق آزاد شد

منابع رسانه‌ای اعلام کردند که نیروهای پیشمرگه اکنون، کنترل کامل شهر «سنجار» را به دست گرفته‌اند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، شبکه العربیه از آزادی کامل «سنجار» عراق خبر داد. بر اساس این گزارش، نیروهای پیشمرگه با کمک نیروی هوایی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در دومین روز عملیات آزادسازی سنجار موفق شدند، کنترل کامل این منطقه […]

منابع رسانه‌ای اعلام کردند که نیروهای پیشمرگه اکنون، کنترل کامل شهر «سنجار» را به دست گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، شبکه العربیه از آزادی کامل «سنجار» عراق خبر داد.

بر اساس این گزارش، نیروهای پیشمرگه با کمک نیروی هوایی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در دومین روز عملیات آزادسازی سنجار موفق شدند، کنترل کامل این منطقه را به دست گیرند.

از سوی دیگر، «آشتی کوجری» فرماندهی نیروهای پیشمرگه نیز اعلام کرد که کنترل کامل منطقه «سنجار» اکنون در دست پیشمرگه است و بیش از ۳۰ جسد داعشی‌ها به دست این نیروها افتاده است.

وی در گفت‌وگو با «روداو» تاکید کرد: کنترل تمامی مناطق سنجار در دست ماست اما انتظار می‌رود که زخمی‌های داعش هنوز در این منطقه باشند.

وی در ادامه به ملت کرد، ایزدی‌ها و «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان این پیروزی را تبریک گفت.

وزارت کشور عراق نیز با انتشار بیانیه‌ای آزادی سنجار را تایید و اعلام کرد که به زودی عملیات آزادسازی استان «الانبار» نیز به پایان خواهد رسید و داعش در این منطقه نیز مجبور به پذیرش شکست خواهد بود.

نیروهای پیشمرگه،عملیات ویژه آزادسازی سنجار واقع در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب موصل را از صبح روز پنجشنبه (دیروز) از سه محور آغاز کردند. این عملیات امروز نیز ادامه یافت و این نیروها موفق شدند از محور شمالی وارد سنجار شوند و ساختمان‌های دولتی را از اشغال تکفیری‌ها خارج کنند.

گفته می‌شود که نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا در این عملیات مشارکت داشتند و حملات هوایی را هدایت می‌کردند.

کنترل بر آزادراه سنجار به رقه در سوریه، آزادی فرمانداری این شهرستان به همراه پنج روستای دیگر از جمله موفقیت‌های ساعات اولیه آغاز این عملیات در روز گذشته بود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: