تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ - ۱۸:۰۹ کد مطلب 81565

هیچ مورد ابتلا به کرونا در کشور مشاهده نشد

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سال جاری تاکنون هیچ مورد ابتلا به کرونا ویروس در کشور مشاهده نشده است.

به گزارش میدان۷۲، محمد مهدی گویا روز شنبه در بازدید از بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) افزود: سه نفر که اخیرا در رفسنجان بر اثر ابتلا به بیماری تنفسی فوت کردند پس از بررسی و آزمایش های لازم مشخص شد بر اثر ویروس کرونا فوت نکردند.
وی تصریح کرد: این سه نفر به فرم شدید نوعی ویروس آنفلوانزا که اکنون در فصل سرما شایع است مبتلا شدند و نهایت منجر به مرگ آنها شد.
رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر گفت: یکی از این افراد مشکل تنفسی داشت و دومین نفر هم مشکلی قلبی داشت و نفر سوم زنی باردار بود که بهترین مراقبت ها برای آنها انجام شد اما طبیعت بیماری شدید بود.
وی افزود: از آنجا که این عفونت از طریق دست آلوده یا تنفس منتقل می شود لذا توصیه می شود موقع عطسه کردن دستمال بر دهان گرفته و به سطل زباله انداخته شود و افراد دستان خود را مرتب شستشو دهند.
طی دو هفته اخیر سه نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزای نوع h1n1 در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان جان خود را از دست دادند.
مرکز این شهرستان در ۱۱۰ کیلومتری شمال کرمان است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: