تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ - ۱۶:۰۳ کد مطلب 81699

گفتمان اصیل انقلاب یا گفتمان استحاله انقلاب؟/ مجتبی میرشکار

د پانزده سال پیش مسؤولیت اداره کشور در دست کسانی بود زبان سخنشان اصلاح بود که راه پیشرفت و عزتمندی را در خارج از کشور جستجو می کردند و با زیر سوال بردن مقدسات دینی و اهداف و آرمان های انقلاب از یک طرف، و سعی در برقراری با دنیا(بخوانید چند کشور مستکبر) از طرف دیگر، می خواستند عزتمندی را به ایران اسلامی بدهند.

میدان ۷۲/ مجتبی میرشکار: حدود پانزده سال پیش مسؤولیت اداره کشور در دست کسانی بود زبان سخنشان اصلاح بود که راه پیشرفت و عزتمندی را در خارج از کشور جستجو می کردند و با زیر سوال بردن مقدسات دینی و اهداف و آرمان های انقلاب از یک طرف، و سعی در برقراری با دنیا(بخوانید چند کشور مستکبر) از طرف دیگر، می خواستند عزتمندی را به ایران اسلامی بدهند. یک سوال جدی که در این میان می توان کرد این است که مگر ما قبلا عزتمند و محبوب در دنیا نبودیم که این ها دنبال چنین هدفی بودند؟! کارهایی که این افراد کردند از قبیل زیر سوال بردن احکام دینی از قبیل قصاص، ارث بردن زن و مرد و … که همگی در قرآن آمده بود، اعتراض و راهپیمایی علیه خدا(سخنگوی دولت وقت)، اگر امام زمان هم بیاید می توانیم او را استیضاح کنیم(یکی از نمایندگان مجلس ششم)، در تقابل دین و آزادی این دین است که محکوم است(رئیس جمهور وقت)، آزاد بودن همجنس بازی، امام خمینی به موزه تاریخ پیوسته است، اسلام و تشیع و هیأت و واقعه عاشورا تبلیغ خشونت طلبی است و مسائلی دیگر همگی در آن دوره مطرح شد و مسائلی از قبیل تنها راه پیشرفت غربی شدن از سر تا پا، داشتن خرد غربی هم در همان دوره مطرح شد.

متأسفانه کار بدین جا ختم نشد و با کوتاه آمدن مواضع و آرمان های انقلاب خصوصا بین سال های ٨٢تا ٨۴ در مذاکرات هسته ای فکر می کردند هم دنیا (باز هم بخوانید چند کشور مستکبر و در رأس آن ها آمریکا شیطان بزرگ) رابطه اش با ما خوب می شود و هم ما به حق و حقوقمان در مجامع بین المللی می رسیم. نتیجه این دیپلماسی تعلیق و پلمب تحقیقات هسته ای و سانتریفیوژها و از همه مهمتر محور شرارت قرار گرفتن ایران توسط آمریکا بود. در مقابل مسؤولین دستگاه دیپلماسی عکس العملشان خنده و گرفتن عکس یادگاری با وزرای خارجه همان چند کشور بود. اما با تغییر دولت، به کلی مواضع ایران در مجامع بین المللی تغییر کرد و سخنان و عملکرد ایران همان مواضع و شعار های انقلابی شد و طبق سخنان صریح رهبری معظم انقلاب امام خامنه ای که در تمجید از دولت به کرّات فرمودند دوره ای بر ما گذشت که انقلابی گری و حرف زدن از شعار و آرمان های انقلاب مورد مذمت قرار می گرفت و بحمد الله با روی کار آمدن دولت جدید شعار ها و آرمان های انقلاب و افکار امام خمینی(ره) دوباره احیا شد.

متأسفانه در دو سال آخر آن دولت عده ای وارد نقشه شوم یکی از خواص مردود شده در فتنه ٨٨ شدند (که طبق سخن او جریان انحرافی را او اولین بار مطرح کرد و کل هشت سال را انحراف می دانست، انحراف از چه چیز؟! انحراف از تفکرات اشرافی گری و استکبار دوستانه؟)و دولتی که مورد تأیید و حمایت رهبر عزیز انقلاب بود به یکباره انحرافی نامیده شد و در حالی که کشور بدلیل فتنه ٨٨ وارد فاز جدیدی از تحریم ها شده بود، مظلوم واقع شد و در صحنه اجرایی کشور تنها ماند. در حالیکه در آن دولت هم ایران عزتمند بود هم با سفر رئیس جمهور به هر کشوری محبوبیت زبان استکبارستیزانه ایران با استقبال گرم مردم آن کشور به خوبی برای هر انسان آزاده ای مشهود و مورد تأیید بود. بار دیگر با تغییر دولت زبان دولت تغییر کرد و همان زبان اصلاحات و این بار با زبان اعتدال روی کار آمد و در عمل در این مدت زمان بیشتر از دو سال در کلیات عملکرد مثل همان زمان است چرا که با مطرح کردن مسائلی از قبیل اینکه کجای علوم انسانی اسلامی شود، برگرداندن علامت شیر و خورشید زمان پهلوی، امپراطوری ایران، کربلا درس مذاکره و معامله بود، امام حسین علیه السلام با عمر سعد دست داد واینکه برای پیشرفت و بهبود وضع اقتصادی باید با دنیا(بخوانید آمریکا شیطان بزرگ) رابطه برقرار کرد چرا که ما با کل دنیا ارتباط داشته و داریم و نمونه اش برگزاری اجلاس کشورهای عدم تعهد(حدود صدوسی کشور) در تهران در دولت قبلی بود، این ادعا را تأیید کرد و در آخر الامر بعد از آمریکای جنایتکار این بار رژیم آل سعود، ایران را بعد گذشت دو سال از تغییر زبان دستگاه دیپلماسی کشورمان که زبان خنده و ملایمت در برابر تهدید ها و توهین های هر مقام و مسؤول آمریکایی بود محور شرارت خواند و اینکه ایران اعراب را می کشد. متأسفانه هیچ کسی در دولت جواب این یاوه گویی ها را نداد، حال بماند که در فاجعه منا هم مسؤولین دولتی با یک حرکت انفعالی و زانو زدن وزیر امور خارجه در برابر امیر کویت می خواستند کاری بکنند و نتوانستند و در آخر الامر مقام عظمای ولایت امام خامنه ای خود وارد میدان شدند و با یک سخنرانی انقلابی لرزه بر تن رژیم آل سعود انداختند و کاری کردند که از ایران عذرخواهی و با ابدان مطهر جانباختگان فاجعه منا محترمانه برخورد کنند.

البته توهین های دیگری از قبیل اینکه رئیس جمهور ترکیه گفته است ایران به دنبال سلطه بر منطقه است و همچنین وزیر خارجه بحرین گفته است خطر ایران کمتر از داعش نیست.متأسفانه کارهای اشتباه دولت خصوصا در عرصه بین الملل که ناشی از بی تدبیری می باشد علیرغم تذکر صریح رهبری که مذاکره با آمریکا را ممنوع کرده بودند و فقط اجازه داده بودند در زمینه هسته ای مذاکره کنند، ادامه داشته و دولت با اعلام قبلی که گفته بود حاضر است با آمریکا برای حل بحران سوریه مذاکره کند در نشستی که برای حل همین بحران در وین تشکیل شد، شرکت کرد.

اشتباه از این جهت که اولا طبق فرموده رهبری اینکه چند کشور دور هم جمع شوند و بیایند برای یک نظام حکومتی دیگر و رئیس جمهور آن حکومت تصمیم بگیرند بدعتی خطرناک است که باید جلوی آن گرفته شود و هیچ حکومتی حتی حکومت کشور عربستان که رژیمی ارتجاعی و قرون وسطایی دارد حاضر نیست که کشورهای دیگر برای آن حکومت تصمیم گیری و آن را اجرا کنند ثانیا قبل از شروع نشست وزیر خارجه عربستان به ایران توهین کرد و گفت ایران اعراب را می کشد و محور شرارت است و ثالثا شروع بحران در سوریه توسط همین آمریکا و آل سعود بوده و همچنان کمک های مادی و معنوی گروه تکفیری و داعش بوسیله همین دو کشور انجام می شود و در حین همین نشست اتفاقی افتاد که باعث تعجب کشورهای حاضر در نشست شد و آن اعزام نیروهای ویژه آمریکایی به شمال سوریه می باشد و رابعا طبق حرف صریح رهبری دولت اجازه نداشت با آمریکا در زمینه دیگری جز هسته ای مذاکره کند.

ان شا الله همه این اشتباهات از روی تغافل بوده باشد و نه از روی تعامد. یادآوری و گفتن این سخن امام خمینی (ره) می توان گفت شاه کلید این موضوع است که مذاکره با آمریکا شیطان بزرگ درست است یا نه؟ آیا می توان به وعده هایش اعتماد کرد؟ آیا سیاست دولت آمریکا تغییر پذیر است؟

امام خمینی (ره):اگر آمریکا و اسرائیل «لا اله الّا الله» بگویند، ما قبول نداریم؛ چرا که آنها می‌خواهند سرِ ما کلاه بگذارند. آنها که صحبت از صلح می‌کنند، می‌خواهند منطقه را به جنگ بکشند.
صحیفه امام، جلد ۱۵، صفحه ۳۳۹

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: