تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ - ۲۲:۲۲ کد مطلب 81822

جان کری: داعش هیچ ربطی به اسلام ندارد

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا ضمن تأکید بر اینکه داعش هیچ ربطی به اسلام ندارد گفت کل جهان اسلام با داعش مخالف است.

به گزارش میدان۷۲ جان کری در گفتگو با خبرنگار سی بی اس درباره اهداف داعش گفت: تنها هدفی که می توانم برای داعش تعریف کنم اجرای مفهوم پیچیده‌ای از خلافت است که هیچ ربطی به اسلام ندارد. آنها دیگران را وادار می کنند مطابق میلشان حرف بزنند و زندگی کنند.

وی افزود: همه کشورهای مسلمان در منطقه و جهان مخالف داعش هستند. ایران اکنون در مذاکرات حضور دارد. عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر، ترکیه ، قطر، کویت و اردن همگی در مخالفت با داعش یکصدا هستند. من اطمینان دارم داعش در نهایت نابود می شود.

کری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا اعزام نیروی زمینی به سوریه برای جلوگیری از حمله به آمریکا کاری ارزشمند است پاسخ داد : باراک اوباما چندی پیش چنین تصمیمی را گرفت و نیروهای ویژه را به منظور تقویت توانمندی اعراب و کردهای سوریه و افراد دیگر به سوریه اعزام کرد. این کار انجام شد و کارآیی داشت.

او در ادامه گفت: هدف از این راهبرد، مهار داعش در داخل مرزهای عراق و سوریه، کاهش مناطق تحت کنترل آنها، انهدام مقرشان و در نهایت خود آنهاست.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: بنابراین وقتی رئیس جمهور می گوید آنها مهار شده اند، منظورش کاهش توان حرکتی آن هاست. از این رو، کارآیی این راهبرد کُند، اما قطعی است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: