تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ - ۲۱:۱۸ کد مطلب 81936

آسوشیتدپرس:درگزارش جدیدآژانس‌برپیشرفت کم در اجرای تعهدات ایران اشاره شده است

یک خبرگزاری آمریکایی که سابقه‌ای طولانی در ارائه گزارش‌های سیاه از برنامه‌های هسته‌ای ایران دارد، مدعی شد در گزارش جدید آژانس بین‌المللی هسته‌ای بر پیشرفت کم در مسیر اجرای تعهدات ایران اشاره شده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در گزارشی از وین، پایتخت اتریش و مقر آژانس بین‌المللی هسته‌ای نوشت: آژانس  قرار است […]

یک خبرگزاری آمریکایی که سابقه‌ای طولانی در ارائه گزارش‌های سیاه از برنامه‌های هسته‌ای ایران دارد، مدعی شد در گزارش جدید آژانس بین‌المللی هسته‌ای بر پیشرفت کم در مسیر اجرای تعهدات ایران اشاره شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در گزارشی از وین، پایتخت اتریش و مقر آژانس بین‌المللی هسته‌ای نوشت: آژانس  قرار است گزارشی را مبنی بر این‌که آیا ایران تعهدات خود را در زمینه توافق هسته‌ای اجرا نموده یا خیر، منتشر سازد.

بر پایه این گزارش،  این گزارش که چهارشنبه منتشر می‌شود، احتمالا پیشرفت کمی را نشان می‌دهد هرچند که ایران  نیز تاکید نموده است که تا زمان انتشار گزارش ماه آینده  آژانس بین‌المللی هسته‌ای درباره اتهام‌های مرتبط با دامنه نظامی فعالیت‌های هسته‌ایش متعهد به اجرای برجام می‌باشد.

به نوشه آسوشیتد‌پرس، ایران تمامی اتهالم زنی ها علیه خود را رد کرده و ادعاهای آژانس و نمونه‌هایی را که ارائه کرده را همگی بر اساس تلاش دستگاه‌های اطلاعاتی غربی می‌داند.

ایران در جولای سال جاری موافقت کرد تا در ازای کاستن از برنامه‌ هسته‌ای خود  از تحریم‌ها رهایی یابد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: