تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۸ - ۱۷:۴۱ کد مطلب 82007

نبویان: برجام سند طیف غرب‎گرا در ایران است

عضو کمیسیون بررسی برجام گفت: برجام سند طیف غرب‎گرا در ایران است، علاقه به غرب سبب وادادگی و از دست دادن منافع ملت می‎شود.

به گزارش میدان۷۲ حجت‎الاسلام سیدمحمود نبویان چهارشنبه شب در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان استان گلستان که با محوریت برجام در سالن شهیدمطهری دانشگاه گلستان برگزار شد، اظهار کرد: باید از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی مطالبه‎گری کنید و از آنها بخواهید که چه کردند؛ البته بنده از سیدعلی طاهری در این زمینه دفاع می‎کنم.
وی با اشاره به اینکه مجلس برجام را تائید نکرده است، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی طرح خودش را تائید کرده است اگر دولت با اختیار خودش برجام را می‎خواهد اجرایی کند باید ۹ شرط مجلس را بپذیرد شورای نگهبان این ۹ شرط را تائید کرده و سخنان مقام معظم رهبری برای ما فصل‎الخطاب است.
تیم مذاکره‌کننده خائن نیست
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی براینکه دولت به انتخاب مردم روی کار آمده اما چرا به آنها خیانت می‎کند آیا این لج‌بازی سیاسی است یا هدف خاصی دارد؟ گفت: بنده صحبت شما را تصحیح می‎کنم خیانت در این موضوع صدق نمی‎کند دولت اشتباه می‎کند اما این اشتباهات قابل گذشت نیست.
وی با اشاره به اینکه تیم مذاکره‌کننده خائن نیست ولی معتقد هم نیست، افزود: روحانی اعتقاد دارد یکی از مشکلات توسعه کشور دیدگاه بدبینانه به دنیای غرب است؛ مقام معظم رهبری هزاران بار فرمودند که به آمریکا اعتماد نداریم یعنی دیدگاه رهبری مانع توسعه‎یافتگی ایران است؟!! در قرآن نیز اشاره شده که به دشمن بدبین باشید.
لشکرکشی خیابانی ممنوع
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمریکا هر وقت قدرت پیدا کند توافق‌نامه را زیرپا می‎گذارد.
نبویان در پاسخ به این سوال که چه سازوکاری برای مذاکرات اندیشیده شده است، گفت: مذاکرات خطوط قرمز دارد که باید رعایت شود که متاسفانه مغفول ماند.
وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از حضار که گفت آیا باید نسبت به برجام تجمع داشته باشیم؟ گفت: لشکرکشی خیابانی ممنوع؛ ما باید همایش و روشن‌گری در بین مردم داشته باشیم.

 

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: