تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۹ - ۱۸:۵۲ کد مطلب 82086

ورود بدون روادید به عراق زندانی دارد

رییس کمیته سیاسی و کنسولی ستاد اربعین گفت: هیچ محدودیتی برای طرف عراقی برای صدور ویزای مراسم اربعین وجود ندارد و امسال بسیار گسترده‌تر از سال‌های قبل است زیرا یازده دفتر مستقر هستند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، حسن قشقاوی، معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزیر خارجه کشورمان در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ […]

رییس کمیته سیاسی و کنسولی ستاد اربعین گفت: هیچ محدودیتی برای طرف عراقی برای صدور ویزای مراسم اربعین وجود ندارد و امسال بسیار گسترده‌تر از سال‌های قبل است زیرا یازده دفتر مستقر هستند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، حسن قشقاوی، معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزیر خارجه کشورمان در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در پاسخ به این پرسش که آیا برای همه افرادی که درخواست ویزا دارند ویزا صادر می‌شود؟ گفت: خیر، صدور ویزا جزو اختیارات عراق و امر حاکمیتی است و این طور نیست که هر تعداد بخواهیم دولت عراق روادید صادر کند.

او افزود: تاکنون ۴۲۰ هزار روادید صادر شده است و مجموع متقاضیانی که در سایت ثبت نام کرده‌اند یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است و این به این معنا نیست که ویزا و مدارک آن‌ها آماده است.

قشقاوی گفت: با ۱۱ دفتر و ۶۶ نیروی تازه نفسی که عراق به ایران فرستاد امیدواریم این روند پیشرفت جدی داشته باشد.

معاون وزیر خارجه ایران افزود: ورود بدون روادید و گذرنامه به خاک عراق غیرمجاز تلقی می‌شود و تا شش سال طبق قانون عراق زندانی دارد.

منبع: ایسنا

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: