تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ - ۰۹:۰۰ کد مطلب 82106

استقبال از "یار مهربان" توسط بازیگران زن و مرد +عکس

به گزارش پایگاه ۵۹۸، از بیست و سه آبان تا سی ام این ماه در تقویم کشور هفته کتاب و کتابخوانی نام گرفته است. به همین مناسبت در سراسر ایران اسلامی، نمایشگاه های کتاب و پاتوق های کتاب و کتابخوانی برپا شده و هر فرد دلسوزی به فراخور امکاناتش تلاش می کند تا فرهنگ کتابخوانی […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، از بیست و سه آبان تا سی ام این ماه در تقویم کشور هفته کتاب و کتابخوانی نام گرفته است.

به همین مناسبت در سراسر ایران اسلامی، نمایشگاه های کتاب و پاتوق های کتاب و کتابخوانی برپا شده و هر فرد دلسوزی به فراخور امکاناتش تلاش می کند تا فرهنگ کتابخوانی که متاسفانه در بین ما ایرانی ها چندان مطلوب نیست، رواج پیدا کند.

از سویی می دانیم که رهبر معظم انقلاب طی اقداماتی که در سال های اخیر و در نمونه بارز آن یعنی یادداشت نویسی (تقریظ) بر کتاب های فاخر پیش قراول این مسیر فرهنگی و فرهنگ ساز هستند.

در همین راستا نیز پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری اقدام به راه اندازی صفحه @Khamenei_book از مجموعه حساب‌های پایگاه اطلاع‌رسانی @khamenei_ir در اینستاگرام و تلگرام کرده است.

از سویی می دانیم این حرکت نیازمند عزم عمومی و بخصوص حضور نخبگان در سراسر کشور است.

خوشبختانه امسال یکی از گروه های نخبگانی کشور یعنی هنرمندان و بازیگران حضور پررنگ تری برای تبلیغ فرهنگ کتابخوانی داشتند که در ادامه به برخی اقدامات آنها اشاره می شود.

نیکی کریمی

نیکی کریمی بازیگر اهل قلم در برنامه «کافه هنر» رادیو ایران ضمن اعلام حمایت از کمپین کتابخوانی گفت: برای ترویج کتابخوانی در کشور تلاش خواهد کرد.

او در پاسخ به این سوال که ” آخرین کتابی که خوانده چیست؟” گفت: آخرین کتابی که خوانده ام گزیده اشعار جهان بوده است.

نیکی کریمی تا به امروز کتاب “آوازهایی که مادرم به من آموخت” ترجمه “خاطرات مارلون براندو” و مجموعه داستان “حنیف قریشی” را ترجمه کرده است.

بهنوش بختیاری

بهنوش بختیاری دیگر بازیگر سینما و تلویزیون ایران هم طی پستی به همین مناسبت، پیشنهاد مطالعه کتاب دختر شینا و نامیرا را داد که به تازگی یادداشت مقام معظم رهبری روی آنها نقش بسته است.

محمدرضا گلزار

در همین راستا محمدرضا گلزار هم با تک کلمه “کتابگردی” پستی را به همین مناسبت اختصاص داد. البته عکس مربوط به این پست هم با عبارت تبلیغی “شما هم دعوتید به کتابفروشی ها برویم و کتاب بخریم” همراه بود.

آزاده نامداری؛

آزاده نامداری مجری سابق تلویزیون و بازیگر نیز پستی به همین منظور منتشر کرد و در آن نوشت:

زندگی در جریانه، صبح بیدارمیشی ودوباره شروع میکنی به کاویدن،به عشق ورزیدن به زنده بودن
پ.ن.کتاب راه تنفس آدمها رو وامیکنه…
بخونیم وبخونیم وبخونیم…
#آزاده_نامداری#زندگی#صبح#کتاب#پنج شنبه

سحر دولتشاهی؛

دولتشاهی هم یکی دیگر از هنرمندان بود که پست اینستاگرام ترویج کتابخوانی خود را به این جملات کوتاه اختصاص داد: “خود را به کتاب بخریم، کتاب بخونیم و کیف کنیم.”

این بازیگر عکسی مشابه آزاده نامداری برای پست خود انتخاب کرد.

بهاره رهنما؛

اما بهاره رهنما که این روزها در قامتی فراتر از یک بازیگر ظاهر شده، برای گسترش فرهنگ کتابخوانی ترجیح داد آثار نوشتاری خود را تبلیغ کند، شایی اکنون بهترین فرصت برای او بود تا نوشته هایش را به مخاطبان معرفی کند.

همه دختران من
نه اثر منتشر شده از من،
#هفته کتاب
مبارک

امیر جعفری؛

امید جعفری بازیگر سینما و تئاتر هم طی پستی جمله “به امید ریشه کن شدن جهل و نادانی” را همراه یک عکس تبلیغی منتشر کرد.

 آناهیتا همتی؛

آناهیتا همتی هم که این روزها در سینما و تلویزیون کمتر مشاهده می شود تصویری از خود در کتابخانه منتشر کرد و در توضیح آن نوشت: غرق در کتاب هستیم…. آبانماه نودوچهار.

در همین راستا کمپین (پویش) ملی «من کتاب می‌خوانم» به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی از رادیو ایران آغاز شده و تا ۲۵ آذر ادامه دارد.

بر اساس این گزارش شنوندگان و مخاطبان رادیو ایران می توانند یک صفحه از کتاب مورد علاقه خود را بخوانند وفایل صوتی خود را به نشانی سایت رادیو ایران www.radioiran.ir و کانال تلگرام:@radioiranir ارسال کنند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: