تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ - ۱۵:۴۰ کد مطلب 82140

امام جمعه قم: دولت نهم و دهم به مکتب سازی در مقابل گفتمان ولایت پرداخت/ رهبر معظم انقلاب: برداشت من اینگونه نیست

امام جمعه قم گفت: دوره پنچم جریانی بود که با استفاده از تجربه های شکست خورده گذشته کار خود را با شعار احیای گفتمان انقلاب اسلامی و تمرکز بر ولایت و عدالت و کار برای محرومان آغاز کرد، این جریان در ابتدا امیدی در دل مردم ایجاد کرد اما متأسفانه در ادامه با روحانیت و مرجعیت زاویه پیدا کرده و از خط ولایت فاصله گرفت.

به گزارش میدان ۷۲، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) امروز در خطبه های نماز جمعه قم که در حرم بانوی کرامت برگزار شد، ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی فرانسه گفت: باید درباره حادثه تروریستی پاریس به حامیان غربی داعش گفت خود کرده را تدبیر نیست؛ همین حمایت غرب از تروریسم سبب شده تا امروز تروریست ها وحشت را در اروپا حاکم کنند..

وی در خصوص جریان احمدی نژاد گفت: دوره پنچم جریانی بود که با استفاده از تجربه های شکست خورده گذشته کار خود را با شعار احیای گفتمان انقلاب اسلامی و تمرکز بر ولایت و عدالت و کار برای محرومان آغاز کرد، این جریان در ابتدا امیدی در دل مردم ایجاد کرد اما متأسفانه در ادامه با روحانیت و مرجعیت زاویه پیدا کرده و از خط ولایت فاصله گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با بیان این که این جریان به خلق گفتمان التقاطی و متکی بر باستان گرایی و مکتب سازی در برابر مکت اسلامی و گفتمان سازی در برابر گفتمان ولایت و رهبری پرداخت، اظهار داشت: این جریان با این رفتار خود لطمات جبران ناپذیری را به گفتمان امام و رهبری و نیروهای ارزشی وارد کرد اما به لطف خداوند نتوانست به اهداف خود برسد.

این در حالی است که حجت الاسلام علیرضا اسلامیان از اعضای جامعه مدرسین با روایتی از جلسه خصوصی رهبر معظم انقلاب با جامعه مدرسین، تحلیل رهبری از طرح” مکتب ایرانی” را اینگونه بیان می کند: حضرت آقا فرمودند “دولتمردان فعلی حرف حق و حرف نظام و حرف انقلاب را می‌زنند و جای نگرانی نیست ” و بعد هم به موضوع طرح مکتب ایرانی اشاره کرده و فرمودند “من با طرح مکتب ایرانی مخالفم و نسبت به این موضوع به آقایان تذکر هم دادم ولی برداشتم این نیست که منظور آنها مقابل قرار دادن ایرانیت در برابر اسلامیت باشد “.

وی ادامه داد: بنده هم همین اعتقاد را دارم که آقای احمدی‌نژاد واقعا نمی‌خواهد ایران را مقابل اسلام و برتر از آن قرار دهد؛ چرا که هیچ رئیس جمهوری به اندازه او از اسلام و آرمان‌‌ها و ارزش‌های اسلامی در سازمان ملل سخن نگفته و بنده با آنکه همواره به مسئولان انتقاد کرده ام اما انصافا او بود که نام امام زمان (عج) و حضرت زهرا (س) را در محافل بین المللی احیا کرده که البته این شرط کافی برای مسئولان نظام اسلامی نیست اما شرط لازم است.

 1. انشاالله او خواهد آمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 0

  با محمود و بدنبال او درود می فرستیم به رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله امام خامنه ای

 2. هومن :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 6

  این سخنان رهبری در سال ۸۹ بود نه ۹۰ تا ۹۲!

 3. عبدالله ستمدیده :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  امام جمعه عزیز یک نفر به سوال بنده بیسواد جواب بدهد اولا سیاست ما عین دیانت ما هست یا خیر؟

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  یا علی!!! جناب سعیدی

 5. بیوتن :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 3

  خبرتون موثقه؟ ادبیات آقای سعیدی اینجوری نیست

 6. رسول :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 0

  با سلام. در خصوص ایرانیت و اسلامیت با توجه به فرمایش رهبری عزیز بنده هیچ حرفی ندارم اما در خصوص مقایسه برنامه های آقای احمدی نژاد که مبتنی بر محور عدالت ،ساده زیستی و ضد اشرافیگر بود. آن هم نه صرفاً فقط شعاری بلکه اجرائی با دیگران که فقط در شعارهای انتخاباتی خلاصه می شد کاملاً مخالفم زیرا معتقدم آقای احمدی نژاد با اجرای عدالت و مبارزه با زیاده خواهان داخلی و خارجی مردمی را که کم کم فکر میکردن که دیگر اهداف انقلاب اسلامی را می بایستی تنها در کتاب ها پیدا کرد. به انقلاب و اهداف آن امید وار نمود . یعنی قطار انقلاب را به ریل خود برگرداند.اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: