تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ - ۱۰:۵۷ کد مطلب 82171

دیدگاه/ مهدی کیشانی؛

استراتژی نفوذ شیطان

روابط مطلوب ایالات متحده با ایران تنها در صورت از بین رفتن حکومت مذهبی و برپایی نظام مردم سالارانه آمریکایی و سیطره آمریکا بر تمام سطوح سیاسی، اقتصادی و نظامی ایران شکل خواهد گرفت.

میدان ۷۲/ مهدی کیشانی: در سال ۱۹۹۷ میلادی، قانونگذاران آمریکایی به این نکته پی بردند که قانون امنیت ملی پس از گذشت پنجاه سال از تصویب و اجرای آن نیازمند اصلاح و بازنگری است. وزیر دفاع آمریکا طبق قانون کمیسیون مشورتی فدرال، پیشنهاد اجرای طرحی را با عنوان امنیت ملی آمریکا در قرن بیست و یکم ارائه نمود و کاخ سفید و کنگره با این طرح موافقت کردند و کمیسیونی با همین عنوان تشکیل دادند. کمیسیون، ماموریت محوله را در سه مرحله تقسیم بندی نمود. نخست، بررسی وضعیت امنیتی جدید جهان در بیست و پنج سال آینده. دوم، طراحی استراتژی امنیتی برای اجرای موثر و صحیح این استراتژی و توصیه های ضروری برای انجام اصلاحات در آنها.

مرحله نخستین استراتژی در زمان مقرر و با عنوان دنیای آینده منتشر شد. در این نوشتار به گزیده ای از پیش بینی های بخش اول از سند استراتژی امنیت ملی آمریکا میپردازیم. در این بخش تصویری از دنیای آینده تا سال ۲۰۲۵ میلادی ترسیم می گردد. در واقع این بخش شامل پیش بینی هایی از جهان و تحولات گوناگون آن می باشد.

در بند ج از فصل دوم ،این سند به موضوع خاورمیانه بزرگ و پیش بینی های مرتبط با آن طی ۲۵ سال اول قرن بیست و یکم می پردازد و بیان می کند که منظور ما از خاورمیانه بزرگ شامل جهان عرب، ترکیه، اسرائیل و آسیای میانه و قفقاز و شبه قاره هند می باشد.
شاید در نگاه برخی مطالعه این پیش بینی ها بی فایده و صرفا وقت تلف کردن باشد، ولی با مطالعه عمیق سند استراتژی امنیت ملی آمریکا به این مساله پی خواهیم برد که منظور آنها از تحولات آینده صرفا پیش بینی نیست بلکه آنها میخواهند آینده دلخواه خودشان را برای جهان در قرن بیست و یکم بسازند، لذا آشنایی با آینده مطلوب سیاستمداران آمریکایی لازم و ضروری می باشد.

در سند استراتژی امنیت ملی آمریکا آمده است، خاورمیانه بزرگترین منبع سوخت فسیلی و نیز قدرت های جاه طلب پرشماری است که برای بدست آوردن برتری منطقه ای تلاش می کنند. به جز اسرائیل، هندوستان و ترکیه در هیچ کجای دیگر این دیار مردم سالاری نهادینه نشده است.
پر واضح است که نظام مردم سالارانه از نظر آمریکا یعنی حکومتی لائیک و وابسته به آمریکا به گونه ای که در تمام سطوح تصمیم گیری آن نظام سیاستهای آمریکا مدنظر قرار گرفته باشد و ساختارهای حکومت بر اساس خواست سیاستمداران آمریکایی طراحی شده باشد.

در این سند خشونت قومی درون هر کشور و حتی میان کشورهایی که شامل اقوام کرد، ترک، عرب، فارس، ارامنه، آذری و … می باشند تا سال ۲۰۲۵ به چشم میخورد. بر اساس طراحی یا همان پیش بینی آمریکایی ها منطقه خاور میانه تا سال ۲۰۲۵ با تغییرات بی ثبات کننده و مصیبت باری روبرو می باشد. به عقیده سیاستمداران آمریکایی در ربع قرن بیست و یکم با گسترش شهر نشینی و با سواد شدن زنان و دختران نرخ باروری کاهش خواهد یافت، معیارهای جهانی جدید با ریشه غربی درباره حقوق بشر و حقوق اقلیت ها و مخصوصا حقوق زنان از عوامل تنش زا خواهد بود، در ۲۵ سال اول قرن ۲۱ دولتها در منطقه خاور میانه از قدرت اجتماعی فزاینده اسلام برای تقویت جامعه سیاسی ممکن است استفاده کنند و احتمالا در هیچ کشور اسلامی دیگری غیر از ایران و افغانستان و سودان دولتهای دینی وجود نخواهد داشت.

با توجه به این پیشگویی ها میتوان نتیجه گرفت برنامه سیاستمداران آمریکایی از بین بردن دولتهای دینی و اسلامی منطقه بعنوان یک راهبرد اصلی و موثر و زمینه ایجاد تسلط بیشتر و نفوذ بیشتر در منطقه می باشد.

وجود دولتهای دینی که با یکدیگر متحد و یکپارچه باشند نه تنها جلوی نفوذ آمریکا در منطقه را خواهد گرفت بلکه برای امنیت ملی آمریکا تهدید کننده نیز می باشد.

سند استراتژی امنیت ملی آمریکا در سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۵ اجرا می گردد، در قسمتی از این سند بطور وقیحانه ای در امور داخلی ایران مداخله گردیده است و بیان شده که حکومت مذهبی ایران در ۲۵ سال آینده به احتمال زیاد سقوط خواهد کرد یا اینکه نمیتواند این حکومت به مدت زیاد هم جمهوری و هم اسلامی باقی بماند. نگارندگان این سند اذعان می کنند که نبرد برای سقوط حکومت مذهبی ایران از هم اینک آغاز شده است ولی نتیجه برای کسی روشن نیست. آنچه واضح است آمریکا برای سیطره بر منطقه خاورمیانه جمهوری اسلامی ایران را همچون سد عظیمی در برابر خود احساس می کند و از تمام توان خود برای سرنگونی یا تضعیف این حکومت مذهبی استفاده خواهد کرد زیرا طبق پیش بینی استراتژیست های آمریکا اگر حکومت فعلی ایران سقوط کند، امواج آن در سراسر جهان اسلام احساس خواهد شد و به تبع آن جنبش های اسلامی بنیاد گرا ضربه خواهند خورد. به عقیده آمریکاییها که در سند امنیت ملی آنها تصریح شده، در صورت از بین رفتن حکومت مذهبی در ایران، راه برای برقراری روابط پسندیده میان ایالات متحده و ایران هموار خواهد شد که اثرات منطقه ای و فرامنطقه ای آن بسیار گسترده خواهد بود.

میتوان نتیجه گرفت روابط مطلوب ایالات متحده با ایران تنها در صورت از بین رفتن حکومت مذهبی و برپایی نظام مردم سالارانه آمریکایی و سیطره آمریکا بر تمام سطوح سیاسی، اقتصادی و نظامی ایران شکل خواهد گرفت.

از نظر آمریکا ایرانی مطلوب می باشد که ذخایر نفت و گاز طبیعی خود را ارزان به غرب بدهد، حکومت دینی نداشته باشد، با جنبشهای آزادیخواهانه در جهان کاری نداشته باشد، به دنبال انرژی هسته ای بعنوان جایگزینی پس از نفت و گاز نباشد و بطور مداوم با همسایگان خود مانند عراق، افغانستان و امارات و بحرین بر سر منافع و برتری های منطقه ای درگیر باشد.

آمریکا به فرموده امام خمینی (ره) شیطان بزرگ است و با توجه به طراحی های این شیطان بزرگ میتوان دید که به اعتراف خودشان چه آینده ای برای ما متصور هستند و از چه راههایی قصد نفوذ دارند.

با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری لازم است تا هر ایرانی راههای نفوذ دشمن را بشناسد دشمنی که شیطان بزرگ است و جلوی این نفوذ را بگیرد.
پایان قسمت اول

 1. رضا :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  خوب بود بی شک استفاده از مستندات تاریخی در بهبود کار شما موثر است

 2. محمدناصرآبادی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بنام خدا
  دیدگاه جالبی است احتیاج به مطالعه بیشترداردتابتوان راجع به این دیدگاه نظردادولی تحقیق بسیلرقابل توجهی است آینده خوبی درانتظارشماست موفق باشید

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: