تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ - ۰۴:۳۹ کد مطلب 82246

مقصر دفن ۱۷۰۰تُن سیب‌زمینی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه سوء مدیریت در وزارت جهاد کشاورزی باعث شد، ۱۷۰۰ تن سیب زمینی دفن شود، گفت: باید برای صادرات آن برنامه ریزی می‌شد و اگر چاره‌ای نداشتند، بین نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) توزیع می‌کردند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، شکرخدا موسوی در گفت و گو با […]

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه سوء مدیریت در وزارت جهاد کشاورزی باعث شد، ۱۷۰۰ تن سیب زمینی دفن شود، گفت: باید برای صادرات آن برنامه ریزی می‌شد و اگر چاره‌ای نداشتند، بین نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) توزیع می‌کردند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، شکرخدا موسوی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد دفن ۱۷۰۰تن سیب زمینی، اظهار داشت: برای اینکه تعادل قیمت در بازار حفظ شود، این کار را انجام دادند. آرزوی ما این است که محصول کشاورزان مانند سیب زمینی، پیاز و… خریداری شود، اما باید با خرید محصول و مدیریت صحیح آن را توزیع کنند.
وی با بیان اینکه اقتصاد و کشاورزی کشور ما مانند امریکا، چین و… نیست، که اقدامی که آنها انجام می‌دهند، ما هم انجام دهیم، افزود: ما مردمی داریم که به همین سیب زمینی نیاز داشتند.
موسوی تصریح کرد: برای جلوگیری از دفن این مقدار سیب زمینی چند اقدام می‌توانستند انجام دهند از جمله اینکه این محصول را در سردخانه نگهداری می‌کردند ولی ضعف وزارت جهاد کشاورزی این است که سردخانه ندارد و یا اینکه برای صادرات آن برنامه ریزی می‌کردند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه اگر واقعا چاره‌ای نداشتند به کمیته امداد امام خمینی (ره) می‌دادند تا بین مردم محروم و نیازمند توزیع شود، گفت: دفن ۱۷۰۰تن سیب زمینی به سوء مدیریت و ضعف مدیریتی در وزارت جهاد کشاورزی بر‌می‌گردد؛ که اگر مدیریت درستی داشتند، این اتفاق رخ نمی‌داد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: