تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۴ - ۱۷:۲۳ کد مطلب 82349

ممانعت برخی از اجرای حکم اعدام شیخ استخاره؛

استخاره برای اعدام شیخ استخاره!

شنیده ها حکایت از آن دارد که یکی از بزرگان دینی قم با این استدلال که اعدام این مفسد شیطان صفت به ضرر روحانیت بوده و مردم به روحانیت و مرجعیت بدبین خواهند شد مخالف بوده و مخالفت این بزرگ دینی، علت به تعویق افتادن اجرای حکم می باشد.

به گزارش اختصاصی میدان ۷۲، بنابر اعلام قبلی، حکم (م ج ت ) معروف به “شیخ استخاره” به اتهام ارتداد، زنای محصنه، لواط، جن گیری، سحر و جادو؛ دو بار اعدام، یک بار رجم، زندان، شلاق، خلع لباس دائم، دو سال حبس، محرومیت از مزایای طلبگی و مصادره اموال است.

همچنین همسر وی و سه تن از مریدان که از شاگردان وی بودند هم به اعدام و رجم محکوم شدند.

بنابر اخبار واصله حکم وی در دادگاه تجدید نظر تائید و یک بار رجم و اعدام تائید قطعی شده است.

در پرونده این افراد جرم های متنوعی چون ارتداد، زنای محصنه، زنای با محارم، لواط، کارچاق کنی، ارتباط با اجنه، نشر افکار ضاله، فساد مالی و پولشوئی، بی احترامی به مقدسات، دستور به اعمال منافی عفت و برخی از جرائم دیگر که میدان ۷۲ امکان انتشار آن را ندارد به چشم می خورد.

همچنین پایه گذاری دهه های متعدد فاطمیه از اقدامات مشکوک و قابل تامل وی بوده است که در سال های گذشته مورد اعتراض برخی از علمای بزرگ قم واقع شد. وی در سال های گذشته در یکی از مساجد قم چهار دهه پشت سر هم فاطمیه گرفته و نوید داده بود در سال های بعدی ۶ دهه می گیرد و قرار بود آن را به ۹ دهه افزایش دهد!. در پایان تمامی این مراسمات هم پذیرایی گران قیمتی صورت می گرفت.

این نکته قابل تامل است که چنین فردی که به گفته مریدان حلقه اولش خود را تجلی ولایت کبری دانسته و برای خود مقام ولایت مطلقه و ربوبیت قائل بوده است، با چه هدفی دهه های چندگانه فاطمیه می گرفته است؟! ناگفته نماند در این مراسمات مجلل، افرادی از برخی از جریان های سیاسی و مذهبی و مسئولان کشوری نیز حاضر می شدند.

وی از طریق استخاره تلفنی با ۲۰۰ خط، (با همکاری مخابرات و کسر وجه از تماس گیرندگان) سالانه سودهای چندمیلیاردی نیز به جیب می زده است.

گفتنی است به دنبال اعلام حکم (م ج ت) معروف به “شیخ استخاره” برخی مریدان وی در شبکه های مجازی درصدد زیر سوال بردن حکم صادره و اثرگذاری بر آن می باشند.

استخاره برای اعدام شیخ استخاره!

با وجود تائید قطعی شدن حکم اعدام شیخ استخاره در دادگاه تجدید نظر و فراهم کردن مقدمات اجرای حکم از سوی دادگاه ویژه به وسیله ی اطلاع رسانی بخشی از اعترافات تصویری وی در بین مسئولین نظام، برخی از افراد به علت های غیر عقلانی مخالف اجرای این حکم می باشند.

شنیده ها حکایت از آن دارد که یکی از بزرگان دینی قم با این استدلال که اعدام این مفسد شیطان صفت به ضرر روحانیت بوده و مردم به روحانیت و مرجعیت بدبین خواهند شد مخالف بوده و مخالفت این بزرگ دینی، علت به تعویق افتادن اجرای حکم می باشد.

این درحالیست که اجرای مقتدرانه حکم در این پرونده، نشان از آن دارد که دادگاه ویژه روحانیت به عنوان مرجع رسیدگی به جرائم قشر روحانیت بدون هیچ اغماضی و در جهت رضایت خداوند با فاسدین روحانی نما که لباس روحانیت را به سرقت برده و در جهت سرپوش گذاشتن بر فساد خود از آن استفاده می کنند درنگ نخواهد کرد.

عدم مخالفت خود را اعلام کنید تا روحانیت متهم به اعانه ی به ظلم و فساد نشوند

همچنین گروهی از طلاب و روحانیون اخیرا با انتشار نامه ای در فضای مجازی خطاب به آن بزرگ دینی، نگرانی خود را از تاخیر در اجرای این حکم اعلام داشته اند.

در بخشی از این نامه آمده:

همان گونه که مستحضر هستید حکم اعدام روحانی نمای معروف به “شیخ استخاره”، به جرم لواط و زنای محصنه، اجبار مریدان به زنای با محارم، جن گیری، رمالی و توهین به مقدسات(قران کریم) و ترویج موارد مذکور در بین مریدانش تائید و قطعی شده است و جهت اجرا به امضای مسئولان مربوطه نیز رسیده است. متاسفانه از منابع موثق مطلع شده ایم که مخالفت حضرت عالی با اجرای حکم اعدام وی با توجیه حفظ شان روحانیت باعث تاخیر در اجرای این حکم شده است. خوف این هست که در صورت تاخیر بیش از این در اجرا حکم الهی، با توجه به تلاش فراوان مریدانش و ایضا نفوذ عده ای که ارتباطات عقیدتی و سیاسی با این فرد جنایتکار دارند، به مرور زمان پرونده در مسیری غیر صحیح هدایت شده و باعث تعطیلی حکم الهی گردد. لذا از محضر انور حضرت عالی استدعا داریم که عدم مخالفت خود را با اجرای این حکم طی بیانیه ای اعلام بفرمایید تا خدای ناکرده روحانیت معزز از این ناحیه متهم به اعانه ی به ظلم و فساد نشوند.

اعدام هرچه زودتر این روحانی نمای شیطان صفت که سالها مشغول نشر افکار ضاله خود و فریب دادن جوانان پاک این کشور بوده است به مثابه ی اجرای عدالت بوده و قطعا اعتماد مردم را نسبت به مرجعیت، روحانیت معزز و دستگاه قضایی بیشتر خواهد کرد.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 16 Thumb down 4

  اسلام برای روحانیت است یا روحانیت برای اسلام؟

 2. کسری :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 3

  شبه مجازات عقیل درتاریخ عدالت الهی مولایمان علی ع راشاخص کرده تنبیه وعقوبت اینها بیشتر است زیرا فرمودند زشتی بد است از شمابدتر چون منسوب به مائید وخوبی …..

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 1

   کجا امام علی علیه السلام برادرش عقیل را مجازات کرد؟ عقیل جرمی نکرده بود. صرفا تقاضای اضافه بر حقش از بیت المال را داشت که امام با آهن داغ به او پاسخ داد.

 3. محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  امام خمینی رحمه الله علیه : با این‌که در کشور ما در اجرای عدالت بین روحانی و غیر آن امتیازی نیست، ولی وقتی با متخلفی از روحانیت خوش‌سابقه یا بدسابقه برخورد شرعی و قانونی و جدی می‌شود، فوراً باندها فریاد می‌زنند که چه نشسته‌اید، جمهوری اسلامی می‌خواهد آبروی روحانیت را ببرد. اگر احیاناً کسی مستحق عفو بوده و بخشیده شود، تبلیغ می‌کنند که نظام به روحانیت امتیاز بی‌جا می‌دهد. مردم عزیز ایران باید مواظب باشند که دشمنان از برخورد قاطع نظام با متخلفین از به اصطلاح روحانیون سوءاستفاده نکنند و با موج‌آفرینی و تبلیغات اذهان را نسبت به روحانیون متعهد بدبین ننمایند و این را دلیل عدالت نظام بدانند که امتیازی برای هیچ‌کس قائل نیست و خدا می‌داند که شخصاً برای خود ذره‌ای مصونیت و حق و امتیاز قائل نیستم. اگر تخلفی از من هم سر زند مهیای مؤاخذه‌ام.
  * منشور روحانیت – پیام حضرت امام(ره) به روحانیان، مراجع، مدرسان، طلاب و ائمه جمعه و جماعات

 4. حسن :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 2

  چقدر دقیق فرمودند حضرت امام خمینی(ره) انگار برای این روزها فرموده اند: ((با این‌که در کشور ما در اجرای عدالت بین روحانی و غیر آن امتیازی نیست، ولی وقتی با متخلفی از روحانیت خوش‌سابقه یا بدسابقه برخورد شرعی و قانونی و جدی می‌شود، فوراً باندها فریاد می‌زنند که چه نشسته‌اید، جمهوری اسلامی می‌خواهد آبروی روحانیت را ببرد!))
  منشور روحانیت

 5. گویا :
  آیا موافقید؟ Thumb up 9 Thumb down 1

  هرگونه جراحی روی غده سرطانی که منبع فساد هستند باعث پاکی بدنه جامعه روحانیت میباشد باید باپیشگیری وبرخورد سخت حتی با جرائم کمتر ساحت روحانیت منزه از لکه های ننگ شود

 6. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  صدیق اورعی اضافه کرد: طبق پژوهش‌های انجام گرفته بیشترین میزان جرم در ایران در مشهد رخ می‌دهد و نیز بیشترین میزان وقوع جرم نیز در منطقه حرم مطهر رضوی است که در اینجا می‌بنییم حرم مطهر رضوی، منطقه‌ای است که نقطه اصلی، مرکزی، احساسی و عاطفی مردم ایران است اما مجرمین اینگونه مکان‌های مقدس را نشانه می‌گیرند که در واقع همان جرم‌های آمیخته به زیارت است.

  http://khorasan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=86611

  این خبر صحت دارد ؟!!!

 7. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  صدیق اورعی اضافه کرد:
  طبق پژوهش‌های انجام گرفته بیشترین میزان جرم در ایران در مشهد رخ می‌دهد و نیز بیشترین میزان وقوع جرم نیز در منطقه حرم مطهر رضوی است که در اینجا می‌بنییم حرم مطهر رضوی، منطقه‌ای است که نقطه اصلی، مرکزی، احساسی و عاطفی مردم ایران است اما مجرمین اینگونه مکان‌های مقدس را نشانه می‌گیرند که در واقع همان جرم‌های آمیخته به زیارت است.

  http://khorasan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=86611

  این خبر صحت دارد ؟

 8. یا مهدی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  گاهی یک نفر خطا می کند و گاهی می خواهیم یک نفر را در چنین دایرا ای گسترده،خطاکار جلوه دهیم و با فریاد “وا اسلاما” به هدف نزدیک شویم.به نظرم بین این دو مورد باید فرق گذاشت.

 9. سعید :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 1

  روحانیت با اعدام این مفسد دزد در لباس روحانیت پاک ومنزه میشود باید هرچه زودتر این مفسد در ملا عام اعدام شود ححامیان او نیز محاکمه شوند

 10. رضا :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 3

  دوست روحانی ام می گفت ما بر مردم عادی فضیلیت داریم و استدلالش این بود در صورت خطای کبیره توسط ما ، در بار اول ما فقط خلع لباس می شویم و تازه مثل شما مردم عادی می شویم در صورتیکه شما برای همان خطا اعذام یا سنگسار می شویید . خدا عالم است
  ؟

  • مجید :
   آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

   دوست روحانی شما کاملا اشتباه کرده اند. هیچ انسانی به انسان دیگر فضیلت ندارد مگر به تقوا. و بدیهی است که ملبس شدن به لباس روحانیت تقوا نمی آورد و درس فقه خواندن لزوما مترادف مومن شدن نیست

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: