تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۵ - ۲۱:۵۵ کد مطلب 82426

آمانو: در گزارش آژانس به نتیجه قطعی درباره PMD نخواهیم رسید

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره گزارشش درباره ابعاد ادعایی نظامی برنامه هسته‌ای ایران که قرار است هفته بعد منتشر شود گفت که این گزارش نه سیاه است و نه سفید. به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از رویترز، یوکیا آمانو رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی در جمع خبرنگاران در وین و در […]

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره گزارشش درباره ابعاد ادعایی نظامی برنامه هسته‌ای ایران که قرار است هفته بعد منتشر شود گفت که این گزارش نه سیاه است و نه سفید.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از رویترز، یوکیا آمانو رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی در جمع خبرنگاران در وین و در اولین اظهارنظر رسمی درباره نتیجه مساله PMD گفت: گزارش آژانس درباره ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای ایران نه سیاه است و نه سفید.

وی تاکید کرد که آن گزارش(که قرار است هفته بعد منتشر شود) به نتیجه قطعی درباره موضوع فعالیتهای هسته‌ای گذشته ایران نخواهد رسید.

«یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز پنج شنبه در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین گفت که نمی‌تواند تضمین کند تمامی آنچه که ایران انجام می‌دهد، صلح‌آمیز باشد.

وی افزود: «در جایگاهی نیستم که بتوانم اطمینان موثقی درباره نبود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در ایران بدهم و بنابراین نمی‌توانم نتیجه‌‌گیری کنم که تمامی مواد هسته‌ای ایران، فعالیت‌های صلح‌آمیز است».

آمانو ادامه داد که تهران به زودی توافقی را به تصویب درمی‌‌آورد که به آژانس قدرت بازرسی بیشتری از تأسیسات و برنامه هسته‌ای ایران را می‌دهد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حالی چنین اظهاراتی را مطرح کرده است که ایران اعلام کرده که به دنبال تسلیحات هسته‌ای نیست و به تعهدات خود طبق برجام متعهد است.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش کرد که آمانو روز پنجشنبه اعلام کرده است که احتمالاً هفته آینده گزارش نهایی درباره ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته‌ای ایران در گذشته یا همان (پی ام دی) را منتشر می‌کند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: