تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۶ - ۱۹:۵۳ کد مطلب 82516

احمدی نژاد نفوذی دشمن شد!

خاتمی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد نفوذ کند چه می‌کند؟ آیا مداخله نظامی، اقتصادی یا جاسوسی جایی دارد؟ اگر آمریکا، سوریه یا اسرائیل بخواهد نفوذ کند چه می‌کند؟ آنها اگر بخواهند نفوذ کنند در بین مسئولان نفوذ می‌کنند. آیا نفوذ دشمن غیر از این بود که رئیس جمهوری را روی کار بیاورد که ۷۰۰ میلیون دلار را به باد فنا بدهد و منابع کشور را غارت کند و همه دنیا را علیه ما متحد کند؟

به گزارش میدان ۷۲، محمدرضا خاتمی صبح امروز در بیست و دومین نشست مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران با اشاره به اینکه قدمت نفوذ به تاریخ بشریت باز می‌گردد، زیرا انسان‌ها همواره می‌خواهند بر هم نفوذ و تسلط داشته باشند، اظهار کرد: باید نسبت به مسأله نفوذ دشمن هوشیار باشیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد نفوذ کند چه می‌کند؟ آیا مداخله نظامی، اقتصادی یا جاسوسی جایی دارد؟ اگر آمریکا، سوریه یا اسرائیل بخواهد نفوذ کند چه می‌کند؟ آنها اگر بخواهند نفوذ کنند در بین مسئولان نفوذ می‌کنند. آیا نفوذ دشمن غیر از این بود که رئیس جمهوری را روی کار بیاورد که ۷۰۰ میلیون دلار را به باد فنا بدهد و منابع کشور را غارت کند و همه دنیا را علیه ما متحد کند؟

خاتمی با اشاره به اینکه نفود دشمن یک واقعیت است تاکید کرد: ما نمی‌خواهیم از نفوذ استفاده جناحی کنیم. باید به صورت علمی مساله نفوذ را بررسی کنیم. هشت سال گذشته نشان داد که چگونه دشمن می‌تواند در کشور نفوذ کند. اکنون وقت آن است که به صورت علمی و دقیق به مسأله نفوذ بپردازیم نه آنکه از آن در دوره انتخابات استفاده جناحی کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین خاطرنشان کرد: در کشوری که شفافیت وجود نداشته باشد، نفوذ به وجود می‌آید. ما اگر می‌خواهیم راه نفوذ را ببندیم باید شفافیت داشته و مردم را غریبه ندانیم.

خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حضور چهره‌های آگاه و فعال همواره موجب باقی ماندن امید می‌شود، افزود: ما به روزهای خوب امیدواریم. سال ۸۸ بسیاری از ما فکر می‌کردیم که دوران آرمان‌های انقلاب تمام شده و انقلاب به سرنوشت سایر انقلاب‌ها دچار می‌شود اما در کمتر از چهار سال ثابت شد که نهال انقلاب محال است که از ریشه کنده شود زیرا این نهال بر اساس آزادی و حرمت انسانی ایجاد شده و به راحتی نمی‌توان آن را خشکاند.

وی همچنین با اشاره به اینکه بنایی که در انقلاب گذاشته شده امکان تسلط دیدگاه‌ها متحجرانه و مستبدانه را نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: انقلاب ما نه برای قدرت‌طلبی و جنگ قدرت بلکه برای استقرار آزادی صورت گرفت، اما متاسفانه شاهدیم که بعد از انقلاب دچار برخی سوءبرداشت‌ها یا سوء رفتارها هستیم.

خاتمی در پایان اظهار کرد: مردم ما با خواندن فلسفه سیاسی به انقلاب روی نیاوردند بلکه مذهبیون در دوران مبارزات انقلابی تاکید می کردند که ما خواستار حکومتی هستیم که مظهر آن حضرت علی (ع) است و آنچه که پایه انقلاب بود رفتار پیامبر (ص) و ائمه (ع) بود.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 18 Thumb down 5

  خاتمی به این گفتارخود که احمدی نژاد نفوزی دشمن است توهین آشکار به حمایتهای رهبر انقلاب نسبت به احمدی نژاد در سالهای گذشته است

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 15 Thumb down 1

  اگر کسی بخواهد نفوذ کند مسئولین ونزدیکان آنان را به روشهای مختلف فریب می دهد مثلا از مسئولان اسقبال گرمی می کند وتعریف وتمجید می کند یابه فرزندان آنان بورسیه می دهد واز آنان اطلاعات سری جمع آوری می کند همین طوری که در دوران احمدی نژاد آقازاده ها برای ضربه زدن به ایشان به ملت ومملکت خیانت کردند واطلاعات سری کشور را به آمریکا وانگلیس دادند.

 3. عبدالله ستمدیده :
  آیا موافقید؟ Thumb up 16 Thumb down 5

  ایشان از باد فنا دادن این مبلغ ناراحتند یا از اینکه تو جیب دارو دسته شان نرفته یا اینکه هزینه فعالیتهای ضد نظام حزبشان از چاههای نفت تامین نشده ناراحتند

 4. رجایی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  نفودی ها خانه ی جورج سوروس می روند و در باره ی انقلاب مخملی در ایران برنامه ریزی می کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: