تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷ - ۱۸:۳۶ کد مطلب 82590

زوار از مرز شلمچه و چزابه تردد کنند

سخنگوی ستاد اربعین گفت: شمار کل زائرانی که تا پایان دیشب از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی کشور خارج شده‌اند، یک میلیون و ۱۵۵ هزار و ۲۰۲ نفر بوده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، بابک دین پرست سخنگوی ستاد اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، اظهارداشت: تعداد کل زائرانی که تا پایان […]

سخنگوی ستاد اربعین گفت: شمار کل زائرانی که تا پایان دیشب از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی کشور خارج شده‌اند، یک میلیون و ۱۵۵ هزار و ۲۰۲ نفر بوده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، بابک دین پرست سخنگوی ستاد اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، اظهارداشت: تعداد کل زائرانی که تا پایان شب گذشته از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی از کشور خارج شده‌اند یک میلیون و ۱۵۵ هزار و ۲۰۲ نفر بوده است.

وی افزود: از این میان یک میلیون و ۹۰  هزار و ۱۷۲ نفر از مرز زمینی مهران، شلمچه و چزابه و ۶۳ هزار و ۹۷۶ نفر از مرز هوایی، ۱۵۴ نفر از مرز دریایی وارد خاک عراق شده‌اند.

سخنگوی ستاد اربعین با بیان اینکه تعداد افرادی که فقط روز گذشته از مرزهای سه گانه زمینی خارج شده‌اند ۲۱۷ هزار و ۸۸۳ نفر بوده که ۱۴۵ هزار و ۴۴۷ نفر از مرز مهران، ۳۱ هزار و ۱۳۲ نفر از مرز شلمچه و ۴۱ هزار و ۳۰۴ نفر از مرز چزابه خارج شده‌اند.

دین‌پرست تاکید کرد: همچنین دیروز ۸۳۶۵ گذرنامه برای زوار صادر شده است.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: نکته مهم از تعداد خروج زائران به خاک عراق این است افرادی که از مرز مهران تردد کرده‌اند ۴ و نیم برابر کسانی است که از مرز شلمچه و ۳ و نیم برابر افرادی است که از مرز چزابه خارج شده‌اند، که این موضوع باعث شده ترددها سخت باشد.

دین‌پرست ادامه داد: بر این اساس درخواست ما این است کسانی که پاسپورت و روادید خود را دریافت کردند و عازم شرکت در مراسم اربعین هستند برای سهولت بیشتر از مرز مهران خودداری کرده و از مرز شلمچه و چزابه را انتخاب کنند.

سخنگوی ستاد اربعین تأکید کرد: همچنین اتباع خارجی که قصد عزیمت به عراق برای حضور در پیاده‌روی اربعین دارند باید دارای گذرنامه باشند چراکه در غیراینصورت نمی‌توانند از مرز عبور کنند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: