تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ - ۰۵:۰۹ کد مطلب 82611

هدایای ۱٫۳ میلیون دلاری آل‌سعود به اوباما

بر اساس گزارش وزارت خارجه آمریکا سران سعودی در سال ۲۰۱۴ هدایایی به‌ارزش ۱٫۳میلیون دلار به اوباما و خانواده وی داده‌اند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از یاهونیوز، بر اساس گزارش سالانه هدایای خارجی دولت‌های مختلف به مقامات دولت آمریکا که وزارت امور خارجه آمریکا منتشر کرده است، ملک عبدالله پادشاه (سابق) عربستان و […]

بر اساس گزارش وزارت خارجه آمریکا سران سعودی در سال ۲۰۱۴ هدایایی به‌ارزش ۱٫۳میلیون دلار به اوباما و خانواده وی داده‌اند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از یاهونیوز، بر اساس گزارش سالانه هدایای خارجی دولت‌های مختلف به مقامات دولت آمریکا که وزارت امور خارجه آمریکا منتشر کرده است، ملک عبدالله پادشاه (سابق) عربستان و مقامات عالی‌رتبه سعودی پارسال، مبلغ یک‌میلیون و ۳۰۰هزار دلار صرف هدایایی کردند که به اوباما و خانواده‌اش داده شده است.

از جمله هدایای گران‌قیمتی که به اوباما داده شده است، ساعت مچی طلا و نقره‌ای به‌ارزش ۱۸هزار و ۴۰۰ دلار و ماکت برنزی برج ساعت مکه با روکش طلا به‌ارتفاع ۱۲۲ سانتی‌متر و ارزش ۵۷هزار دلار است.

مالیا و ساشا دختران اوباما هم از هدایای خاندان سعودی بی‌نصیب نبوده‌اند و علاوه بر جواهرات و گوشواره، هر کدام یک ساعت مچی جمعاً به‌ارزش ۸۰هزار دلار از خاندان سعودی دریافت کرده‌اند.

خبرهای مربوط به هدایای ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود (پادشاه کنونی عربستان) به اوباما فقط یک ماه پس از آن منتشر شد که دولت اوباما طرح پیشنهادی خط لوله نفتی کی‌استون اکس‌ال (Keystone XL) از کانادا را رد کرد.

بر اساس قوانین دولت آمریکا، رؤسای جمهور این کشور باید معادل ارزش بازار، بهای هدایای دریافتی خود را بپردازند یا اینکه آنها را به بایگانی ملی یا دیگر مؤسسات برای نگهداری یا نمایش عمومی تحویل دهند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: